Solidarita

Eric Drooker

„Situace není  dobrá. Čísla nejdou dobrým směrem.“ Přiznal Babiš ve středu večer ve vládě. Kromě tohoto mě z článku (autorky M. Rambouskové,  SeznamZprávy 27.1.21 v 22.20)  s názvem

Přijdou nová tvrdší opatření, oznámil Babiš. Co je ve hře?

Zaujaly i zmínky   o možném

  • zavření hranic
  • respirátory v MHD a obchodech
  • pohyb osob maximálně 15 km od místa bydliště
  • úplné uzavření hotelů
  • příspěvek lidem v karanténě
  • návrat jarní solidarity.

Domnívám se, že ať přikáže nebo zakáže vláda to či ono, jedno přikázat nemůže – NÁVRAT JARNÍ SOLIDARITY.

Toto  nelze sešněrovat do žádného paragrafu, vyhlášky, nařízení, vymáhat a případnou nesolidaritu (kdo by však posuzoval, že?) nějakým způsobem a nějak trestal.

Všichni máme ještě v paměti naši obrovskou loňskou jarní solidaritu. A bylo čím se chlubit! Jenže vše bylo promrháno.  Vše bylo podupáno. Zneužito. Kým asi?

Mnozí mocní  se neustále domnívají, že jsou všemocní,  že vše mohou. Viz poslední (nikoliv první!) neuvěřielně drzý a neomalený skutek. Pár „hlavounů“ na akci – oslava – pracovní jednání?

Nějaká solidarita se jistě opět dostaví. Pane premiére Babiši, nejsem si jista zda to bude na Vaše přání.

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.