Představte si, že se z udavače zločinné komunistické organizace StB vypracujete za pomoci tajných milionů korun ze Švýcarska, mnoha let agresivní podnikatelské politiky, prapodivných obchodů se státem posvěcených nejvyššími představiteli, lobbingu, a čerpání dotací až na premiéra České republiky.

Jste pozváni na veřejnou akci, a najednou – ač miliardář s takřka neomezenou mocí politickou, mediální i ekonomickou cítíte už od večera špatný pocit u žaludku, protože dobře víte, že jsou uvědomělí občané, kteří vám vaši neblahou minulost nezapomněli.

Protože vám vaši marketingoví poradci řekli, že na veřejnosti působíte s tou obrovskou ochrankou kolem sebe jako zbabělec a provinivší se člověk, necháte se od veřejnosti oddělit zástupem mladičkých mažoretek.

A tahle už to od teď bude Bureši pořád a všude, takže přestaneš dobře spát, začneš pít alkohol, a přestane ti to klapat s manželkou (která díky uvědomělým občanům a politikům spravuje tvůj majetek!).

Odvrátí se od Tebe tvé děti, na které jsi před celým světem křivě přísahal, a kterým jen díky tvé neuvěřitelné hamižnosti hrozí vězení.

Skončíš Bureši jako špatný manžel, špatný otec, špatný politik a špatný podnikatel.
Jsi totiž špatný člověk.

Autor této fikce je zakladatelem Facebook skupiny Jsme pro postavení komunistů mimo zákon.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Profilový obrázek
Jarek Jesenský