Spravedlnost kontra rozsudek. A naopak.

Eric Drooker

Doneslo se ke mne rozhodnutí, kolikáté už, nějakého soudu. Bez ohledu na výrok se zde rýsuje jakés takés srovnání. Bývalý premiér poté, co neobviněn usoudil, že odpovědnost za podřízené je nepsaným pravidlem, a demise jest na fleku, odstoupil. Podstoupil martýrium po časové ose coby svědek, obžalovaný, svědek, zproštěný, znovu žalovaný, zproštěný, svědek, zproštěný. Nyní se dozvídáme, že všichni obžalovaní si vyslechli něco o zproštění. Neradují se neb to vypadá ještě na jeden průměrně dlouhý život, než se dobelhá spravedlnost k výsledku. Možná to ani nestihnou. Jak president na toaletu. Stane se pravomocným. Rozsudek.

Rozsudek, pravomocný, ještě v tomto životě snad, by se dal očekávat i u jiného premiéra, přiznejme si, jeho trestné činny jsou jeho činy a spoluobvinění jen vykonavateli jeho zvrácené touhy po vlastnictví a moci. A martýrium ? JÁ nic. Kalousek. JÁ neodstoupím. JÁ nehodlám ctít zákony. Já si budu ovlivňovat svědky. JÁ si budu dělat rošády na Policii, Státním zastupitelství, Soudech, Ministerstvu do té doby než budu zproštěn. JÁ NEODSTOUPÍM. NIKDY. A NE!!!

Ne, nejde o jinou zem. Jde o prime ministry stejné zemičky v relativně krátkém časovém období.

Období vět nekonečně hloupých, limitně blížících se debilitě, dopouští se Ministr pro likvidaci živnostníků a vylidňování vesnic. Mimo veselou hlášku o zbytečnosti demokracie v naší malé, právem nepolíbené zemičce, vyčíslil hodnotu demokracie novou ekvivalentní jednotkou. Jedna mateřská školka. Finanční experti v čele s expertem TRIKA s LÓROU malým švecem, Ševčíkem, takto atletickým rozhodcem, liberálním ekonomem a defraudantem účetních dokladů, přou se o velikost imaginární mateřské školy ve vztahu k provozní hodině Sněmovny. Teta Sóralová, čekající na stávkující pokladnu v konzumu, dala do souvislosti 140 nových škol a školek, 900 dětských hříšť, 2700 nových hasičských aut s výnosy z EET. Nejsem expert, ale tetička má k pravdě na míle blíž.

Blíž k nirváně je Xaverius Veselý. Tento Luboš musí jet na nějaké nové syntetické náhražce mozkových buněk. Sdělil svým příznivcům, že jeho názory nikterak nesouvisí s prací v médiích se kterými kooperuje. Nu vysvětluji si to tak, že ráno vstanu a maje na zřeteli, že soudruh president je vůl, to zhruba v 6:00, v 6:15 pojmu podezření, že je korunovaný a v 6:30 napíšu do kooperačních médií postřeh, že pan president je zcela zdravotně v pořádku a jeho konání je v souladu s ústavou. V poledne si myslím, že je to čínský velvyslanec ruského původu, ale tato úvaha přestává platit ve 13:00 neb je čas pracovně odpolední. Stréc Křópal to zhodnotil pregnantně: debil to je.

Je neskutečně jazykově vybavená ministryně přes ochranu zájmů soudně uznaného klevetníka. Nějaký neholdingový, skutečný novinář, položil záludnou otázku v základech jazyka anglického. Novinář kladl slova uvážlivě, pomaličku a způsobně artikuloval. Mimické svaly v obličeji tázané se vymanily z mastného objetí a započly žít svým vlastním životem. Údiv a nepochopení v soudružském objetí zanechaly v přihlížejících mohutný dojem. Ale nežili bychom v naší malé zemičce, by nevzniklo nové rčení. Kam nedonesou presidenta, tam dělá ostudu ministryně financí.

Finance na kávu mám řádsky zdaněny. Hořká zdá se.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner