Šrotování a klasobraní

Eric Drooker

Donesla se ke mne pozoruhodná úvaha. O nezbytnosti šrotování. Hmoty. Autorem vždy svěžích myšlenek je usvědčený lhář. O to fantasmagoričtěji působí jeho oznámení: Přečtěte si pravdu přímo ode mne. I s číslovkou. Ani tu bych mu nevěřila ucedila mezi zbytky chroupku tetka Křópalová a pokračovala, že v kontextu jiných mediálních prohlášení, jeví se slova o zbytečnosti hmoty zajímavě. Jistě měla na mysli zhmotnění expresidenta, experta na zcizování plnících per a zakládání stran v kuchyňském koutku. Tento model zaskvěl se naprosto zbytnou myšlenkou, že s podobnou situací před 30 lety nepočítali. Prognostik. Také však mohla mít na mysli jiný model presidenta, ruského špiona v čínském žoldu, o kterém jeho mluvčí vzletně, poeticky prohlásil, že má zcela jiný charakter. Jakési druhé období. Prý klasobraní. Inu v prvním funkčním období „rozesral“ mezilidské vztahy, mezinárodní vztahy, politiku a stranu sociálně demokratickou. Ve druhém tělonefunkčním období, klasobraním období, si užívá výsledek zaseté závisti, zášti a sváru do sytosti.

Sytost není saturována. Rozpočt jeho demoličního hradního hnojometného spolku dosáhl již velikosti rozpočtu hnojometovaného Senátu. Takto nabízí se opětovně úvaha estébáckého myslitele ze Strakovky o zbytečnosti hmotných rezerv. Píchlá kádrová rezerva na Hradě ovšem vzdoruje zešrotování zdravím třicetileté prostaty. Bude třeba kádrových Putinových rezerv, pravila teta Ózská na návsi u nás na vsi. Zaslechla, že nezisková organizace, které posílá měsíčně uspořenou stokorunku, stala se v Moskvě u cara Vladimíra KGB Putina, personou non grata. Spolupráce s ní bude honorována šesti lety výchovných prací při zušlechťování Tajgy. Zde bude potřeba soudružského stmelení Pitomiových vlastenců, s komanči zastřešovanými z Hradu. A to něco stojí. Troling není zdarma, mohl by vyprávět Prchalovic Mára.

Mára vůbec bude žádat větší mzdu. Kontrole vymkla se jakási slovenská buldozeristka zpovykaných pražáků a budovatelka „tunelů“ v pražském rozpočtu. Přes důrazný lobing připomínající lobotomii, píár oddělení vedoucí strany, nahlédla, že její šance návratu k rozorání zbytku Prahy je nulová. Tím byla splněna podmínka pro názor zavánějící upřímností a zapáchající pravdou. Neveřejně sdělila, že ONA na rozdíl od NĚJ, nebyla ve straně a nespolupracovala s Stb. Také nevlastní firmu co nikomu nepatří a neovládá skrytě konglomerát firem zaparkovaných ve fondech. Také nečerpá dotace sama sobě a nemanipuluje s vládními figurkami. Po tomto záchvatu upřímnosti se očekává delší léčebný pobyt na Krymu. V horším případě v krimu. Rudá Máří již dozajista obdržela noty.

Notovala si z Pražany i slovenská presidentka při kladení kytic k výročí listopadových událostí. Soused, známý kverulant, prohlásil, že muselo jít o dvojnici. Správný president či presidentka mezi lid zásadně nechodí. A chodí-li pak v obležení nosičů a bodygárdů a poskakujících figur se zástěnami, oddělujících prvého mezi lháři od sprostého lidu.

Lidu mír, práci a jistoty. Lidem klid a pohodu. Mne kávu. Hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner