Padesát odstínů odmítnutí

11.09.2019

Doneslo se ke mne veřejnými komunikačními kanály, že zaměstnanci mohou zaměstnavateli odmítnout jakoukoliv informaci. O své práci. O zakázkách. O provozu. O svém pracovišti. O nakládání se zaměstnavatelovým majetkem a financích. K nevíře. Pohledněme Rudá Máří. Je tázána NÁMI, prostřednictvím rozličných ogarů a děvuch od novin, copak dělá v pracovní době. I Máří, rudo před žabímy rysy, zarputile mlčí. Mlčí i tázána svými podřízenými sdruženými v klanu státních zástupců. Ostře mlčí táže-li se komise nadřízených v Parlamentu, o Senátu nemluvě.

Nemluvě o šéfovi Státního fondu životního prostředí. Tázán, představuje si hru na Fučíká mysle, že plní Fučíkův odznak. Zbytečně. Má ho vytetovaného na předloktí. Juldu. Jeho expodřízený, nyní nadřízený, občan prostý, daňový poplatník již nechce hrát obehranou game. Promluvil o pravidlech hry na mlčení. Obávám se o jeho zdárný přechod jednosměrné ulice.

Ulice slávy bude v Bruselu. Jmenuje se Vera Jour street. Její velikost Strakovy akademie dotýká se. Umění mlčet, případně mnoha slovy neříci slaďoučké nic, je obdivuhodná. Také její oddanost trestně stíhanému estébákovi je nenasledování hodná. U nás na vsi se vypráví, že EU má smysl pro černý humor. Já jsem v opozici. Myslím si, že EU je nekonečně poťouchlá a zlomyslná. Jinak by nemohla českou komisařku jmenovat místopředsedkyní s portfoliem „Dodržování hodnot EU a transparentnost“. Stále se nejsem schopen přestat smát. Vím je to k pláči.

Pláč nelze očekávat v Průhonicích. Až tam se doneslo, že pan Nevtípil již toho má plný chroupek. Posledním hřebíčkem do pomyslné rakvičky byl náš roztomilý státní zástupce. Placen z našich daní mlčí. Zlověstně. Možná háže mlčící záchranný kruh. Možná.

Možná náš nejvyšší představitel ruské rozvědky, nájemník Hradu, dostal nesprávné informace. Pravda je léto, sněhu nemnoho a to ani na Mlynářovic dotační „snězdovce“ v Osvětimanech, a to bylo příčinou, že soudruh Zeman byl bytostně přesvědčen, že objíždí léno a je na návštěvě Srbska u Berouna a pravil „starostovi“, že Kosovo nemá rád. Prý naši čučkaři podlehli na zeleném pažitu a to není v souladu s mezinárodním právem. Starosta Srbska u Berouna, prý po ataku zemanovic loutkovodičů zejména generála vv, který hrozil tankovým obléháním města, přislíbil ráznou odplatu. Pošle oba obecní policajty udělat v Kosovu pořádek.

Pořadek musy byt, pravil nadporučík Mazurek. Souhlasím a pro pořádek si dopiji kávu. Hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner