Sváteční rozjímání u kávy

Donesl s ke mne frk. Nechtěný fórek přichystal Fb. Pod sebou navrstvil emeritního presidenta Vašíka staršího s textem: Komunismem jsme mnoho ztratili, ale i něco unikátního získali. Nu a obrázek níže byl zaplněn luxusním plnícím perem. Humorně započal den D. Pro někoho. Pro někoho den Z. Záleží na úhlu pohledu.

Pohled zrosený kombinací farmak a C2H5OH, známým též jako alkohol, předvedl soudně uznaný hulvát, toho času pacient Hradní LDN. Vyvezli ho na jemu spřátelenou TV. Dnešní sváteční den umazal svým dokonalým smyslem pro urážku na koho si vzpomenul. Jeho nabádání k zavržení a dehonestaci jiného než jeho názoru padlo na vlasteneckou, velmi úrodnou půdu. Očekávala jsem exodus třetiny národa na Slovensko po projevu toho demencí stiženého starce, pravila tetka Křópalová na návsi u nás na vsi. Nemohlo to vyjít oponovala teta Lónová. Mluvečka dle instrukcí dodal píšťalu, však pištci nedostává se dechu, tudíž nemohl se zhostit role Krysaře. Škoda.

Škoda, že na tribuně lidu užívalo se včera mnoho slov, které naši slepotou mysli postižení spoluobčané nemohli zhola pochopit. Aktéři pregnatně shrnuli proč. A taky proto. Precizně a svěže formulované vize, košaté věty a mnohovrstnaté myšlenky nemohly zaujmout posluchače a čtenáře bombastických titulků. Také nezaznělo trapné čaulidi a za to může Kalousek. Hodnocení z duhé a třetí strany barikády bylo ne nepodobno slovním šrapnelům. Hodnocena byla barva vlasů milionového Mikuláše ne jeho myšlenky. A že nám jich s předstihem nadělil. Z pohledu vlastence není Minář jako Mynář. Loutkovodič a poskok čínského agenta v ruských barvách.

Barvu přiznal i expert v rámci vyváženosti diskuse na vlastenci nenáviděné ČT. Synek komunistického vizionáře, předsedy spolku pro věštění z křišťálové koule, anoistický exposlanec Komárek vypotil úsměvnou myšlenku: „Zaznívá naprosto nelogický požadavek. ON vlastní, vlastně nevlastní, ne tedy vlastně neovládá holding. Takže nemůže požadavkům ulice vyhovět“ Zlatá slova, zlaté přiznání a naprosté nepochopení meritu věci.

Věc vidí podobně i mladý Véna. Má rád právo shromažďovací, Ctí ho a respektuje. Ovšem je kupodivu háklivý na privatizaci. Nepotatil se věru. Je háklivý, by mu nějaký třicátník co nebyl na světě, nedejbože tahal kačera, vlastenci prosti vtipu takto nahlížejí na milionového Mikuláše, vysvětloval oč 17. na Národní šlo. Nevysvětloval mu to nikdo, ani paní Illnerová, která by mu mohla býti matkou. Toliko vizi. Nastínění čeho by se ráda dožila. I třicetileté „děti“ mohou a musí míti vizi. A to Véna vlastenecky nechápe. Mohl by zavzpomínat na Štěpána bez Štěpána. Také byl dítě. Chtěl bych podobným pamětníkům listopadových událostí se skromností jinému cizí, sděliti smutnou pravdu. Je zcela pravděpodobné, že jsme tehdy cinkali nikoliv SPOLU, ale doba ukazuje, že PROTI sobě. Věc k zamyšlní i ve sváteční den.

Den započnu sváteční kávou. Hořkou leč s vizí.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner