Sváteční rozjímání u kávy

Donesl se ke mne svátek. Republiky. Obloha pláče. Jak symbolické. Obávám se, že i příroda již naznala pravý stav věci. Ohlédněmež se 101 roků zpět. Netřeba býti v algebře premiantem, abych se dopočátal k nevalným výsledkům. Časovou osu lze popsat následovně: 20 let euforie, 50 let tragedie, 10 let naděje, 10 let stagnace, 11 let postupného umírání. Inu neveselo.

Neveselo je i v podhradí. Lid prostý neví zdali slavit, rezignovat, či unaveně, hořce se smát. Hrad slavit bude. Soused, známý pesimista a osoba vůči vrchnosti nedůvěřivá, tvrdí, že Hrad neslaví, Hrad se nám vysmívá. Jeho názor nesdílí nejstarší z tetin, snažící se marně nakoupit v kolonilálu, který má 201 m2 a pečlivou kontrolou ze strany státu, majícího svátek, finačně odměněn při loňském přeměření. 50 tisícovým flastrem. Nu a tetka pravila, že těší se na vyznamenaní Pepíčka Zímy. Jedna náplava, zmatena počtem čtverečných mětrů, si dovolila tetce oponovat tvrzením, že ten metál měl Pepíček dostat od Husáka neb nyní není za co, ale byl argumentačně smeten. David, Krampol, Sýs. A bylo po diskusi. Zaznamenal jsem pečlivě názory spoluobčanů a troufám si tvrdit, že není všem dnům konec. K dokonalosti to mstivý hradní duševní nevyrovnanec dotáhne, až vyznamená sám sebe, Řád bílého lva si propůjčí za neutuchající boj proti demokracii, tiše umírající v zemi, které vládne. Řád TGM pak za rozvoj demokracie ve vztahu k Rusku, Číně a jiným východním despociím. Medaili za hrdinství věnuje si za strastiplné hledání článku vlevo dole. Medaile za zásluhy je nasnadě. Za rozpad právního státu, za spojování občanů země, kterou devastuje každým dnem svého Odcházení.

Odcházení se nezúčastní někteří představitelé státu. Nějak nemohu si upamatovat, že by první polistopadový president při takové příležitosti nepozval své oponenty či přímo kritiky. Vzpomínám na komická obličejová cvičení při jeho projevu u dr.Sládka, vlastence a komunistického cenzora, či oči v sloup jeho následovníka.

Následovník také zval na Hrad různé oponentní živly. Byť jimi pohrdal, stejně jako jeho syn nyní demokratickými volbami a EU obzvláště, krčili se tito v koutcích Vladislavského sálu. Ovšem k dokonalosti to přivedla teprvááá současná tragikomická osoba degradující tento úřad na velvyslanectví Ruska a jediné Číny. Hradní uklízečky budou po ceremonialu nosit po nůších do hradních maštalí slámu a bláto z holinek pozvaných.

Pozvaným komunistům bylo četou uklízeček doporučeno umýti si ruce od krve a řidičské rukavice potřísněné dopravními nehodami nechat doma.

Doma si dávám ranní sváteční kávu. Tuze hořká zdá se i na poslední doušek.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner