Totální lockdown – velkohubý nesmysl

Eric Drooker
Hodně lidí nyní mluví o totálním lockdownu, to je ale takova velkohubá blbost.
Hlavně to nejde. Minimálně musí běžet nemocnice, a ty potřebujou elektřinu, tedy elektrárny, tedy pak obsluha plynovodů a ropovodů, velíny, pak teplárny, pak tedy opravářský sekce – kdyby se něco rozbilo, sanitky taky nevydrží s nádrží tři neděle, takže pumpy, zásobování pump, jídlo pro pacienty, tedy potravinářský průmysl a celá jeho logistika, pak vodárny, čistírny vod, přehrady, odpadky a jejich zpracování, pak asi i policie, ty zase potřebují ty úřednice a taky auta, basu taky neotevřou, to samý všechny ústavy a domovy, takže pro personál pomůcky, uklízecí sekce všude, taky pak teda někdo, kdo to bude evidovat, hasiči a záchranáři taky zůstanou, ostraha státu, vojenský prostory, státní zásoby, asi by měla běžet i televize, všechny vysílače, k tomu údržba, taky asi internet a telefony, asi i pošta, tedy další skupiny v terénu, nákladní vlaky, k tomu dispečinky, mohla bych psát dál.
Ale když někdo řekne tvrdý lockdown, a představí si, že se jako všechno zastaví, tak to je trdlo, který ze školy jen přešlo do nějaký organizace ke stolu pod plat, a o životě ví jako pulec z louže o moři. Proto je vedení státu tak špatné, protože většina ministrů, poslanců, zastupitelů neví o průmyslovém, energetickém, servisním a logistickém propojení státu nic.
Hutě fakt nemůžou jen tak vypnout pece, sklárny je taky nemůžou nechat vychladnout, byli ti lidi někdy vůbec osobně v provozu? Viděli teplárnu, elektrárnu, sklárnu zevnitř? Nebo si myslí, že ty věci se rodí v obchodě na regále?
V 89. během revoluce jsem šéfovala stávkovému výboru právě v jedné takové energetické fabrice se stovkami zaměstnanců. A když byla vyhlášena generální stávka, tak přesně tohle jsem musela rozhodnout.
Zda se přidáme s velkou radostí k celostátnímu projevu, že už bylo komoušů dost, ale vypneme teplárny, zamrzne voda, byl konec listopadu, a do jara budou mít lidi kosu doma, protože to způsobí tlakový kolaps v celý síti, nebo být stavkokaz a jen výkon snížit.
Vybrala jsem to druhé, naši lidi do průvodu nešli, zorganizovala jsem akci v našich prostorách, s hosty – studenti, co dostali na držku, promítání zásahu, to je jiné vyprávění.
Ale do provozu, na velíny, ke kotlům, k ventilům, atd., tam jsem naopak povolala k té stávající směně i směnu další, z jednoduchého důvodů – jednak byla tou regulací na minimum soustava nestabilní a bylo třeba víc ruk a očí, jednak se hlídali navzájem, protože i tehdy byli stávkokazi a měli tendence to tajně vypnout, zhroutit celý system, a pak se tetelit, jak lidi v Praze, co přijdou domů zmrzlí z demonstrace, mají doma zimu a nadávají na stávku, že za komunistů měli teplo.
Takže od lidí, co od školy drželi v ruce jen pero nebo PC myš, šli rovnou do politiky nebo státní správy, jsou věty o lockdownu fakt dětský.
Jako si myslí dítě, že když zavře oči, že zmizel svět, tak tihle lidi mají představu, že když pošlou se 100% platem sebe, svou sekretářku a maséra domů, kde jim půjde internet, teplá voda a elektřina na lednici, kde budou mít ty zasoby, aby se obchody mohly zavřít, že je to totální lockdown.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.