TŘETÍ OKO

Eric Drooker

Deník N 8. 10. 2020

V článku H. Mazancové  s názvem „Prezident nosí na krku nouzové tlačítko pro seniory“ by člověk, třeba takový jen zcela obyčejný, jako já,  neočekával nic co by se nedalo vzhledem k věku pana prezidenta a jeho nedávnému zranění ruky, pochopit. Seniorů, kteří mají možnost použít tlačítko přivolání první pomoci je mnoho, což je dobře.

Ovšem málokdo z nich považuje  ono tlačítko „Za třetí oko, kterým vidí do srdcí lidí“, což takto vysvětloval redaktorce Jiří Ovčáček. (Nevím jak paní redaktorka, ale já bych z těchto  slov mluvčího prezidenta  mohla mít pochyby o svém rozumu. Bych ovšem neznamená, že mám. Nemám. Nemám, pane Ovčáčku, ani zbla pochyb o svém rozumu!)

V dalších slovech ve zmiňovaném článku k dotazům paní redaktorky odvětil  Jiří  Ovčáček, že položené dotazy jsou NEETICKÉ…! A že si nyní jde vydezinfikovat mobil. aby mu nezůstalo něco z temnoty nitra redaktorky.

Když už jsem u toho telefonu, kde nesmí zůstat něco z temnoty, už asi chápu slova paní kancléřové (rozhovor na in.story s Alex Mynářovou 9.10. 2020 „Alex Mynářová promluvila…“. Rozhovor je zajímavý, Alex zmiňuje i maminkovské starosti a radosti a mimo jiné také, že

její manžel si prý  nenosí práci domů ( dokumenty), ale dva telefony, které velmi často používá,  ano.  Na tom neshledávám nic špatného, naopak – je na příjmu, když je třeba něco operativně řešit. Pochopitelné.  Avšak hned v další větě zmiňuje paní kancléřová,  že náš pan prezident telefon k dispozici nemá, protože nemá potřebu ho mít.

Otázku si položím sama sobě – nemá nebo nesmí mít?

———————————–

To, že Miloš Zeman  vypustil ze svých úst „Kritizují mě jen blbečci“,  není žádná jeho nová rétorika, nový slovník, nové výrazy. Nevím jak to mají ti nahoře, ale obyčejný rozumný a soudný smrtelník ví co je to zpětná vazba, jak mu  může být  prospěšná. I když mu zrovínka nejde pod nos.

P. S.

Možná  někomu stačí  už jen „třetí oko“.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner