U nás v Kocourkově?

Eric Drooker

Praxe objednání k lékaři, specialistovi, ale už i obvodnímu, způsobem – OBSADIT VOLNÉ OKÉNKO, znají  a praktikují již  mnozí.  Objednáte se přes net do volného okénka podle svých možností a času. S takovým „objednávkovým sešitem“ se nejedná na netu  o nic složitého.

Šlo by  tuto praxi využít i v obchodech, při nakupování,

absurditě  platné ode dneška? Plocha  přikázaná  pro obchodníky a zákazníky, kdy prodejní prostor může pojmout   jen tolik zákazníků, aby na jednoho připadalo 15 m2.  Snad ještě by někdo z těch chytrých tam nahoře mohl vymyslet  přikázání  nákupu dopoledne jen pro ženy,  odpoledne pro muže, nebo podle data narození, v  lichý a sudý den. Fantazie, nebo co to je, se od těch nahoře  dočkáme ještě jistě až až.

Hlavně, že se už budou mít dobře naši pejsci, kočičky, protože pro ně jsou již otevřené salóny. Panička ať si vjede nůžkami do své hřívy sama, když si sama vlásky obarví je to šikulka, když ne,  prošedivělá  může (musí) být taky pěkná.

Prvňáčci a druháci šupajdí do škol, celé dopoledne s dětskou pusinkou a nosíkem pod rouškou.  Někteří školáčci  mají štěstí a rodiče si je mohou vzít hned po vyučování domů. Když ne, budou pod rouškou ve školní družině ještě celé odpoledne.  Výuka ve školách je  ode dneška prý pro tato prťata povinná. Kdybych byla nyní v pozici matky takového malého školáčka, a měla možnost pracovat z domova, či byla doma s menším děckem na rodičovské,  nikdo, opakuji nikdo by mě nedonutil dát, za těchto podmínek – aby mělo moje dítě celé dopoledne, v tom lepším případě, roušku přes ústa a nos, dítě do školy dát. Smekám před učiteli, protože o této práci, poslání, něco vím, avšak ne v takových podmínkách.

Nevzpomínám si přesně zda jsem jako malá holka četla cosi o Kocourkově, nebo to snad byl nějaký film, ale jako už teď velká holka mám dojem, že v Kovourkově žiju. A vůbec se mi to nelíbí.

 

P. S.

Vám ano?

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.