Úřad pro ochranu…koho?

Každý stát disponuje množstvím státních úřadů.Některé jsou potřebné, některé zbytečné, některé tak na hraně.Zkušenost historie mluví jasně – státy,ve kterých převládá počet státních úřadů té druhé a třetí kategorie na občana nemyslí.Občan je nezajímá, mají dost práce na tom, aby fungovaly státní úřady.A jak si na tom stojíme u nás v  ČR ?

Přijde na to, z jakého hlediska. Z hlediska nejvyššího státního úředníka jsme na tom velice dobře. Vzhledem k tomu, že už stačil obsadit rozhodující posty ve státní správě, v policii, dokonce ve státních zastupitelstvích svými loutkami, které se tváří že nemají žádné provázky a tím pádem taky žádného vodiče.  Postižené státní úřady a orgány tedy velice potřebné. Pak jsou tady instituce,které jsou vlastně nepotřebné – např. ministerstvo zahraničí.Už přece dal jasně najevo, že „zahraniční politiku dělá on!“ZAMINI tak má jediný úkol – zaměstnávat veřejnost a „nepřátelské novináře“ žabomyší válkou, kdo bude nepotřebné ministerstvo vést. Vytvořit dostatečně hustou mlhu, aby nebyly vidět mnohem důležitější informace. Např. aby si neuvědomili,že v žádném jiném státě,který není banánovou republikou , nepobírá soukromý podnik předsedy vlády tak obří procento dotací od EU, jako u nás. Ono to ani nejde – nikde jinde předseda vlády nesmí žádný soukromý podnik vlastnit. Jen u nás se dotčený úředník vyjádřil, že sice JE v konfliktu zájmů, ale ON toho nezneužívá!  A jen u nás – mu voliči uvěřili! Ani nejnovější informace, že Andrej Babiš prováděl čachry s korunovými dluhopisy ještě půl  roku potom, co se stal ministrem, není moc vidět.  Máme u nás instituci,která se jmenuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Pro nejvyššího, v největším konfliktu zájmů úřad velice potřebný. Ještě totiž neudělal to, co bylo už dávno jeho povinností – nezačal chránit hospodářskou soutěž v ČR před samotným předsedou vlády. Proč? Byl by to i pro státní úřad úkol prostě nezvladatelný.

Na závěr soutěžní otázka pro občany:potřebujeme vůbec „antimonopolák?“ Správná odpověď:nepotřebujeme, ale nerušit! Stačí přejmenovat na Úřad pro ochranu majetku předsedy vlády.

 

 

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Profilový obrázek
Ján Urban