ÚTERNÍ ROZJÍMÁNÍ U KÁVY aneb údní story

03.09.2019

Nějaký dobrák mi v noci implementoval hrůzostrašný sen. Znenadání někdo zaklepal na dveře mé zdaněné cimry. Zvedl jsem oči od studia fyzikálních zákonů kontrolujíce zdali jsou ještě v platnosti. Shledaje, že to jsou zákony platící obecně pro všechny, zklidnil jsem mysl. Zneklidnilo mne, že po zaklepání zjevil se nezván generál Šlachta následován ministryní přes finance. Ta pronesla floskuli: Jménem finanční správy jste zatčen. Táži se ušatého traktoristy co jsem spáchal. Odpověděl, že nemá ponětí neb je expertem přes kabelky. Strážkyně státního průvanu naopak sdělila mi obvinění. Neodvedl jsi daň ze lži. Opáčil jsem, že neovládaje firmu co nikomu nepatří, nemám důvod lhát, tudíž dvacátek ze lži netřeba platit. Probral se náhle chlapík od traktoru a cel a vzrušeným hlasem volal, že jsem podezřelý z neplnění smlouvy s občany. To mne udivilo a namítal jsem, že jsem žádnou nepodepsal. To není nutné opáčila ministryně. Podepsal ji za vás všechny. nejvyšší. Na obou stranách. Namítl jsem, že ani v tomto případě nejsem smluvní stranou. Mýlil jsem se, byl jsem shledán ručitelem a to na obou stranách smlouvy.

Procitl jsem koupaje se v nedaněném potu.

Sáhl jsem po informacích z domova. Parní lázeň by nedosáhla kvalitnějšího účinku. Hlava se vzpírá pochopit naprosto zbytečnou několikaměsíční práci jistého Jarouška. Ten maje na zřeteli culikatého policejního vyšetřovatele nenamítá nic proti kvalitě tisku. Ani obsah práce mu není cizí. Dokonce přikvačí s tezí kontrolora kontrolorů, že práce není odfláknutá a je v souladu. Byl povolán znalec přes pravopis a ani ten neshledal nelad. A přec. Přišla změna právního názoru. Popření sama sebe. Soudružská sebekritika. Jest to na pováženou neb jako žonglér se slovíčky, veršotepec jsem měl umělecký názor, že Jarouš je veršík slunečný, pozoruhodně jásavý. Změnil jsem umělecký názor. Je to synonymum pro úd.

Jako úd s podtextem , jsem shledával činnost Rudé Máří. V tomto kontextu setrvávám v uměleckém názoru. Zatím.

Zatím jiný umělecky ztvárněný úd, úd hradní popřává mnoho radostných vyviňujících rodinných slastí. Shledávám to v naprostém údním pořádku.

Akcererující vyviňující situace na předměstích je v souladu s doktrínou štestí. To jest importováno skrzevá čaulidi, stranickým tiskem mladýúddnes případně lidové údiny do každé familie.

Bojím se usnout. Nerad bych byl shledán vinným ze zcizení evropských peněz. Přece jen se může objevit můj podpis vlevo dole.

Raději srkám kávu po žejdlících. Hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner