Vlastenecká kvadratura kruhu

Donesly se ke mne nemilé zprávy. Kupříkladu. Když dva dělají totéž, škoda mluvit. Taková ODS v rámci zachování duševní hygieny stala se duchovním otcem Trikolory. Na hranici rozpoznatelnosti ČSSD se šedého šakala, toho co trpí nočním vlkem, Foldyny nezbavila. Mohla se stát matkou nové podivuhodné pidistrany. Ta by měla možnost uzavřít sňatek s Trikem s Lórou a zárodek úplně nové zbytečné strany mohl spatřit ÚSVIT za her parkových VeVerek v Souladu s Přímou Demokraturou. Mohla být bžunda. Takto bohužel nás potkalo jen neštěstí v Brně.

Brno trpělivě očekávalo prohlášení mladého Vény o směřování jím založeného hnutí. Nebo strany. Nebo obojího. Netuším. Politologická literatura mimo díla s Marxleninskou úchylnou filosofíí, kde jest jasno, ve shodě označuje politiku za levicovou, pravicovou případně středovou. Nu a Véna si nevybral a snaží se zaujmout pozici mimo šachovnici. Ovšem tam je již etablován jiný politický eskamotér. Hnutí jednoho muže dle potřeby označuje se jeden den za pravicové, druhý za levicové a třetí za středové. Tento variabilní model přitahuje modely, kteří mu věří i to, že se nenarodil a bijí se za něj do roztrhání cizí tělesné schránky.

Schránku se špatnými zprávami otevřeli nepokrokoví novináři. Tedy ti co píší, mluví, moderují v zájmu objektivity. Na takové třeba bič. Alespon to tvrdí sourodá hlasovací koalice. Komunista-Nácek-Estébák. Jsou jedna rodina a tu by zajímalo majetkové přiznání takových nepřizpůsobivých pisálků. O tom kdo je nepřizpůsobivý by rozhodovala vládní komise. O jediném členu. Nejlépe liliově čistém.

Čistšího než arcilháře v čele hnutí jednoho muže nenajdeme. K tomu dospěl i jakýsi Xaverius. Jeho objektivní, neútočné, nezávadné otázky nejlépe lifestyle kakakter zaujaly jak Straku ve Strakovce, tak jurodivého junáka se spotřebou jedné kapačky na metr délky chůze s oporou po obou stranách chatrné tělesné schránky. Tito zasadili se o zasazení Xavéria do veřejnoprávního rozhlasu. O nominaci si řekl „hovnocením“ pořadu veřejnoprávní televize, kde označil otázky pořadu za neobjektivní, útočné a podlé. Aspon tak to slyšel v Průhonicích ze Sokolovny, kde lifestylově přicmrndával a odpovídal na otázky zpovídaného velmi přesvědčivě. Zvoral jen málo a Zaoral zaoral Kroupu a uvolnil roztomilému, veselému Xavériovi místečko.

Místečko na výsluní veřejnoprávní televize hledá i vlastenec ze všech vlastenců nejvlastenečtější. Jeho snaha mi ovšem připomíná jistého plukovníka na ostrově Pianossa, který zaskočil vedení pluku požadavkem na zrušení vojenské přehlídky, která se vůbec neměla konat. Postěžoval si na futuristické TV, jeden moderátor na jednoho diváka, že nesmí to diskusních pořadů ČT. Ta kontruje, že smí, dokonce to doloží pozvánkami. Leč kontr vlastence, do falešné ČT nevkročím. Inu kvadratura kruhu.

Kruhy na kávě zvou k dopití. Hořcesladkobolná zdá se.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner