Vlastenectví, vlastenčení a příbuzné vědní obory

Printsceen ČT

Vojtěch Filip. | FOTO: Printsceen ČT

Doneslo se ke mne přísloví. Lidová tvořivost prověřená léty. Nechval estébáka, udělá to sám. Jeho tragikomické vystoupení na ČT ovšem překonávalo rekordy. V sebechvále. Je vysloveně na škodu, že předmět sebechvála nezískal od ministra přes likvidaci torza vzdělanosti akreditaci na nějaké zbytné VŠ. Jeho učedlníci vykazují úžasných výsledků v aplikaci jeho studijního programu v praxi. Stréc Jencek, duše nedobrá, připodotkl, že akredidace byla udělena VŠ života. Akreditační komise ve složení vlastenců pár exellence moravský šikmooký šogůn jako předsedající, mladý Véna 1.místopředseda, rudý dobytek Falmer 2.místopředseda, každý lichý týden si vyměňují číslovku a mrtvý muž na Hradě čestným komisním předsedou. Jak jinak si lze vysvětliti počínání tohoto výkvětu vlastenčení.

Vlastenčením k zářným zítřkům je na jejich červenomodrobílé standartě s kalíškem vodky vlevo dole, žacím a tlukoucím nástrojem vlevo nahoře, katanou vpravo dole a kuchyňským stolem starého Vény nahoře vpravo. Stoupenci, absolventi všech ročníků národní školy i nadstavboví žáci druhého stupně ZŠ, pak vyznačují krutopřísným opisováním vlastenecké literatury na sociálních sítích. Parlamentní listy jsou biblí na kterou přísahají. Aeronety a jiná zvěrstva pak povinnou literatutou, z které skládají zkoušku při hlavním předmětu pravověrného vlastence, vyhrožování. Nevlasteneckým politikům, spoluobčanům s nepraktikujícím bolševickoruskočínskou věrouku. Také předmět Práskání, Donášení, Klevety, patří ke skvostům výuky a zvláště pilní studenti života pak excelují v předmětu Dovolání se likvidace autorů jim nepohodlných názorů, cizími tajnými službami. Soudruh Ándy Shandóor věhlasný šéf katedry veřejně tajných informací, lží a dezinformací, vše ve jménu vlastní ukřivděnosti a podlézání hradnímu oposumovi je vlasteneckou oporou školy života.

Život sám běží svou vlastní cestou nevšímaje si lajn narýsovaných sociálními inženýry lidských duší. Tetka Ólická si povšimla, že jakýsi předražený letecký most byl demontován a uložen pro lepší příští. Vypukne-li do Kozinova roku a dne epidemie dle představ trestně stíhaného hornouherského šaňa a jeho družstva chaotů, most jako Fénix povstane z šuntového popela a za netaoistický juan uhradí další část úvěrů daňového eskamotéra.

Eskamotérka se sliby a kontrolorka průvanu ve státní kase ve svém nepůvabném snažení dohnat a předehnat estébáka z povolání, koná divy udatenství. Pomoc živnostníkům se stále více projevuje jako past na důvěřivce. Chystaná poslední vlna likvidace živnostničení je ukryta v mlhavých parametrech státní „urgentní pomoci“. Pokud v následujících třech letech dojde k zpřesnění parametrů mlhy výnosem ministra přes financování holdingového zdravotnictví, drobný živnostník nejen, že spláče nad svou důvěřivostí, ale pomoc navýšenou o penále, úroky a důvěřivné, naskáče na hezkých pětasedmdesát bankovek s jedničkou a třemi nulami v závěsu.

V závěsu za událostmi víkendu srkám silnou, hořkou kávu.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner