Vypadá to jako záhada

Eric Drooker

Vypadá to jako záhada.Hodně lidí,kterým není lhostejné, kam to český stát směřuje klade otázku –  a to díky bohu už i ve veřejných diskusích.

Proč má nejvyšší estébák ČR tolik obdivovatelů a voličů? Hodně občanů totiž řeší dilema:nemůžu věřit předsedovy vlády – vždyť je to podvodník.A aby je to dlouho netrápilo, zvolili  úhybný manévr – a věří podvodníkovy, protože je předsedou vlády. Tragedií je,že se tento systém myšlení neustále opakuje. A nemůžeme z něj podezírat jen jeden – třeba náš – národ.

Vezmeme to třeba od 15. století.To musel jeden český kněz zemřít bolestivou smrtí, protože upozornil na to, jak lidi ožebračují náboženští podvodníci.Těch se od té doby vyskytlo na celé planetě takové množství,že je snad žádný historik ještě nedokázal spočítat.A lidi – nic.Nula.Věří dál.

Pak je tady sorta řekl bych válečných podvodníků.Těch, kteří svým vyvoleným slibují věčný blahobyt,jen mi dejte armádu, vyrobte pro ni zbraně,já se postarám a dobiju pro vás celý svět.A lidi – nic.Věří dál,ale vyrábějí a zabíjejí,jak si nejvyšší přál.

V 19. století přišli na řadu političtí podvodníci.Je potřeba chránit ty nejvíce utiskované, ty nejchudší? Ano – dejte mi moc a já to zařídím. Jak je vidět – a na příkladu ČR velice názorně, že tito vykukové se mají k světu ještě na začátku 21. století. A lidi?Vážně uvažují, že se usídlí na Měsíci a budou létat na dovolenou na Mars, ale – věří dál. Už tisíce let na vlastní kůži poznávají  a mají zmapované všechny finty všech těch velkých i malých podvodníčků!Dokonce i děti na základních školách se učí, kolik obětí a lidského utrpení přinesla lidem hamižnost a touha po moci. A zase přijde někdo, o kom se dokonce a priory ví,že bude podvádět.Stačí mu ale pár frází – čau lidi, budu za vás makat,nejsem jako politik…A…jsme tam, kde jsme byly před 30-ti lety.Takže nemůžu věřit prezidentovy, protože je lhář? Dejte mi s tím pokoj,mám svých starostí dost! Udělám to jednoduše – budu věřit lháři, protože je momentálně prezidentem.

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner