Vzkaz panu plukovníkovi Prymulovi – snad se k němu dostane :)

Eric Drooker

Vážený pane plk. Prymulo,

Se zájmem sleduji vaše poslední vyjádření. Hranice zavřená léta, náhubky (roušky) do podzimu. Fajn. Rád bych Vám v této souvislosti připomněl, že roušky si lidé začali pořizovat nezávisle sami z vlastních zdrojů, až po několika dnech se toho chytla vláda a nařídila to vlastně zpětně befelem. Pamatuji si vaše výroky o tom, že každá domácnost bude mít roušky ve své schránce. Měla je doručovat Česká pošta. Možná jsou ty roušky dodnes v nějakém čínském letadle, nebo je problém v doručovateli a nebo jste prostě kecal. Myslím, že „c“ je správně. Nechápu vaší drzost se kterou dnes prohlašujete, že náhubky budeme nosit celé léto.

Asi Vám úplně nedošly souvyslosti. Jste jen inkoust na ministerstvu zdravotnictví, nikdo vás nevolil, nikdo vás ještě před měsícem neznal, prožíváte dnes svých pár dní slávy. Nemáte nejmenší právo rozhodovat o našich životech. To, že jste v nějakém krizovém štábu? OK. Beru. Ale nouzový stav je zatím daný do 30. dubna. A přesně tímto datem končí váš mandát, pak budete zase jen tím inkoustem.

Pokud lidé sami přišli na to, že není od věci dát si něco na tlamu, je primárně na nich, aby sami rozhodli, kdy a za jakých okolností to z té tlamy sundat. Byť chápu, že kdejakého měšťáka policajta bez maturity současný stav velmi baví.

Váš současný mandát je jasně daný a jasně omezený nouzovým stavem. A i kdyby vás Zeman ověsil metály od hlavy k patě, tak se na tom nic nemění. Laskavě si to uvědomte a nepřekračujte mantinely, které jsou dané stále ještě demokratickým uspořádáním tohoto státu.

Děkuji.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner