Hygienici zcela uzavřeli 21 obcí na Olomoucku. Nikdo nesmí tam ani ven

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Uničov, Červenka a Litovel. Tři větší obce na Olomoucku a k nim ještě 18 menších vesnic, místních částí. Dohromady 24 tisíc obyvatel. Nikdo se od pondělního časného rána nedostane ven z těchto obcí. Do jejich prostoru smí vjet jen řidiči vozidel zásobování. Obce uzavřeli hygienici kvůli šíření koronaviru. V okolí Litovle a Uničova je 25 nakažených, v regionu Olomouce celkově 32 lidí.

„Lidé s trvalým pobytem v Uničově nemohou město opustit. Byl rovněž vydán zákaz pohybu po samotném Uničově s výjimkou cest do práce, na nákup základních potřeb, k lékaři či veterináři. Dále lidé smějí své bydliště opustit z důvodu zajištění péče nebo doprovodu pro své příbuzné a blízké, případně k vyřízení úředních záležitostí,“ informoval starosta Uničova Radek Vincour.

Do města není nikomu umožněn přístup s výjimkou řidičů zásobovacích vozidel, zdravotníků, policistů nebo hasičů. Výjimku mají i lidé s trvalým bydlištěm mimo Uničov, kteří v Uničově pečují o své blízké. Každý, kdo je oprávněn do města vstoupit, bude na kontrolním stanovišti vybaven ochrannými prostředky.

„Zaměstnanci pracující v uničovských podnicích a vracející se do svého bydliště mimo Uničov z nočních směn budou na kontrolních stanovištích zaregistrováni a bude jim nařízena 14denní karanténa v místě bydliště. Obchody s potravinami, drogerie, lékárny, prodejny krmiv pro zvířata nebo čerpací stanice zůstávají otevřeny,“ stojí ve sdělení starosty Uničova.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner