Hymna s Konvičkou nebude. Zeman zůstane 17. listopadu doma

repro: ČT

Prezident Miloš Zeman si události 17. listopadu na žádném oficiálním shromáždění nepřipomene. Nezavítá tak ani na Albertov, kde se mu v minulém roce poštěstilo setkat se na jednom pódiu s Martinem Konvičkou, což se stalo v rámci setkání zorganizovaného pochybnou proruskou aktivistkou Jelenou Vičanovou. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka bude Zeman tentokrát raději doma.

„Hodlá tiše zavzpomínat na 17. listopad v soukromí, zřejmě v Lánech. Přenechává pole široké veřejnosti, především studentům,“ uvedl podle serveru Seznam.cz Ovčáček s tím, že prezident nikam ani nepoloží věnec a celou věc přenechá jiným politikům.

V roce 2014 prezidenta na Albertově vypískali jeho odpůrci a házeli po něm vejce. O rok později se na místě konala akce na Zemanovu podporu, k níž se připojil Blok proti islámu. Hlava státu tak měla na Albertově vstřícné publikum, podpořit ji přišlo několik tisíc lidí. Dorazilo i několik odpůrců Zemana s transparenty vyzývající ke snášenlivosti, ti ale byli ve výrazné menšině. Navíc se později ukázalo, že na místě byli navezení fanoušci z Osvětiman, odkud pochází kancléř bez prověrky Vratislav Mynář.

Na Albertov ve stejnou dobu nebyli vpuštěni studenti, protože místo hlídala policie. Ovčáček to ale vytrvale popíral a tvrdil, že prý mohli „položit kytičku na Albertově kdykoliv mimo předem ohlášené shromáždění“. „Takto jde jen a jen o pokus o mediální zviditelnění, průhlednou propagandistickou akci ku laskavému pošimrání antizemanovského mediálního mainstreamu. Nic více,“ napsal na svém Facebooku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner