Hysterický Babiš ostře zaútočil na Rychetského. Jasná pomsta za kritiku

Eric Drooker

Nervózní a naprosto rozhozený premiér Andrej Babiš ostře zkritizoval rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil některé části volebního zákona. Jeho lidé mu připravili projev, který nepředstavoval běžný nesouhlas, ale osobní útok na předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského. Podpásový, zlý a na úrovni Státní bezpečnosti, jejímž agentem Babiš byl a zjevně taky vždycky bude.

Prý jde zase o snahu odstranit Babiše z politiky“. Premiér vyjmenoval, co všechno dělal současný předseda soudu Rychetský, komu všemu podle něj sloužil, a taky se snažil divákům podsunout domněnku, že se Rychetský se Starosty a nezávislými dohodl na kandidatuře na post prezidenta republiky v roce 2023. Něco za něco, tak to v Babišově světě chodí.

Kniha V zemi babišismu a buranokracie (F24)

Premiér země zpochybnil důvěryhodnost jedné z nejdůležitějších institucí České republiky poté, co v jedné dílčí věci rozhodla způsobem, který se mu nelíbí. Zaútočil na předsedu Ústavního soudu tak, že si na něj prostě a jednoduše připravil složku, jak už to poznala celá řada kritiků jeho osoby.

Pavel Rychetský se před časem na premiérovu adresu vyjádřil nepříliš pozitivně. Babiš na to zjevně nezapomněl. Nyní se mu to hodí v dalším boji, ve snaze oslabit Ústavní soud, i pro další znevěrohodnění Pavla Rychetského. A že mu o to jde hodně, to jsme viděli z jeho chování, které prozrazovalo, že se sotva ovládá. Není divu, v posledních týdnech se mu totiž nedaří vůbec nic.

Rozhodnutí Ústavního soudu samozřejmě můžeme libovolně kritizovat. Můžeme pochybovat o jednotlivostech nebo o načasování. To všechno je normální. Normální ale v žádném případě není, když předseda vlády stále ještě demokratické země zpochybňuje nezávislost justice v přímém přenosu. Jenže to Babiš netuší. A i kdyby to tušil, je mu to jedno. Protože to jediné, co potřebuje, je oslabení a difamace každého, kdo mu podle jeho názoru hází klacky pod nohy, když se sám snaží všechno ovládnout.