Xaverův hysterický výstup má být jeho vstupenkou do Rady ČT

Luboš Xaver Veselý (wikipedia.org)

Luboš Xaver Veselý | FOTO: wikipedia.org

Internetem se šíří dvě „investigativní“ videa Luboše Xavera Veselého, v nichž nadává redaktorce České televize. Dovolila se ho totiž slušně zeptat, proč straní Andreji Babišovi v pořadu, kde to není vhodné. Výstup moderátora posloužil přesně tak, jak měl, kritici veřejnoprávní televize jásají. A Xaver vítězoslavně oznámil, že je připraven ČT kontrolovat z pozice jejího radního.

Moderátor Luboš Veselý se dlouhodobě prezentuje jako novinář, který dokáže dobře posloužit mocným. Ve velké oblibě ho má především Miloš Zeman, který si bez něj nedokáže představit žádnou akci pořádanou Hradem. Je zřejmě také pouze otázkou času, kdy se Xaver za svou věrnou službu Zemanovi dočká státního vyznamenání.

Andrej Babiš a Lubomír Xaver Veselý  (repro FB)

Nyní je ovšem na pořadu dne jiná důležitá událost Veselého života. Chtěl by do Rady ČT. Prý ho k tomu vyprovokovala reportáž Newsroomu, kterou se snažila natočit redaktora právě ve chvílích, které zachycují Xaverem prezentovaná videa. Celá věc však může mít úplně jiný průběh.

Zamyslel se někdo nad tím, proč si Veselý nechal natáčet svůj rozhovor pro Českou televizi? Neměl třeba v plánu moderátorce vynadat a chtěl to mít zaznamenáno, aby si udělal entrée pro svou kandidaturu do Rady ČT? V hysterii, která vznikla kolem nevkusného Xaverova výstupu, se nikdo nezabývá tím, proč vznikl.

Právě Veselý má přece dostatek možností se proti jakémukoliv pořadu České televize vymezit ve svých pořadech, které nepřipravuje pouze pro ČRo. Proč tedy čekal až do chvíle, kdy ho jako „hrdinu“ natočí jeho kolega?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner