I díky KDU-ČSL sedí ve vládě bývalý člen StB, říká Miroslav Kalousek

Předseda TOP 09 se zúčastnil již svého jedenáctého sjezdu KDU-ČSL. Svou bývalou stranu Miroslav Kalousek při svém projevu podrobil kritice, ale zároveň vyjádřil své přání, aby se lidovci do budoucna podíleli i na zlepšení situace, za kterou mají spoluzodpovědnost.

„Zdůraznil jsem společné hodnoty a zdůraznil jsem i společné cíle. Ale také jsem řekl, že pro nás bylo velmi složité sledovat, jak se KDU-ČSL aktivně účastní na politice utahování šroubů,“ řekl Kalousek deníku FORUM 24. „Připomenul jsem, jak pro nás bylo bolestivé, když díky hlasům KDU prošel zákon, který umožňuje bývalým agentům StB sedět ve vládě České republiky,“ dodal.

Kalousek také vyjádřil naději, že KDU-ČSL je do té míry flexibilní a pragmatický subjekt, který, uzná-li to za výhodné, bude s TOP 09 rád ty šrouby povolovat stejně aktivně, jako je teď pomáhal utahovat.

Jako jediný se zatím Kalousek jasně vymezuje proti možné spolupráci s Andrejem Babišem i hnutím ANO bez něj. „Přijdou politici, kteří budou říkat, že když nebude Andrej Babiš ve vládě, tak si spolupráci s hnutím ANO představit umí, ale to je samozřejmě nepředstavitelné,“ má jasno bývalý ministr financí. „Je to jedno a to samé. Andrej Babiš, Agrofert a hnutí ANO je jeden nedělitelný organismus a je jedno, jestli to bude Babiš řídit ze Strakovky, nebo z Agrofertu,“ upozorňuje Miroslav Kalousek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner