I kdyby se ukázalo, že Babiš s dluhopisy podváděl, neuškodí mu to

Andrej Babiš (ATEO)

Andrej Babiš | FOTO: ATEO

Pozice Andreje Babiše se zdá být neotřesitelná. Ministr financí sice čelí jednomu skandálu za druhým, jeho hnutí však dál získává vysoké volební preference a sám Babiš je oblíbeným politikem. Skvěle zvládnutý marketing a nicnedělání koaličních partnerů, kteří ho nechali řádit jako „černou ruku“, teď přináší majiteli ANO ovoce. Občané jsou již natolik zmanipulováni, že ufňukanému oligarchovi odpustí snad všechno.

Když se hovořilo o Babišově spolupráci s StB, zprvu budila tato informace v lidech odpor a pohoršení. Nyní, kdy šéf státní kasy mává papírem od slovenského soudu, u kterého mu bývalí agenti Státní bezpečnosti dokázali, že ho na seznam spolupracovníků zapsali omylem, se pohled části národa změnil. Ublížený politik jim totiž předložil svou verzi, ve které je opět obětí mediální kampaně, a lidé mu na to skočili.

Nebylo proto problémem stejnou taktiku použít i u zmanipulovaných dotací na Čapí hnízdo a opět to zafungovalo. Kauza, která by za normálních okolností zlomila vaz kterémukoliv ministrovi, se zametla pod koberec a nyní už o ní nikdo nemluví. Babiš tvrdí, že jeho firmy nikdo nevyšetřuje, OLAF oznamuje opak. Brusel je však pro našince daleko, a tak raději věří „našinci“. Jak jinak, když ho o jeho bezúhonnosti neustále přesvědčují Babišova média, podpořená i televizemi Prima a NOVA.

Když se v podivném nákupu dluhopisů začala vrtat Česká televize, konkrétně pořady Reportéři ČT a 168 hodin, označil je Babiš za zkorumpovanou pakáž a začal si na veřejnoprávní stanici stěžovat. Ze svého arogantního výroku „sorry jako“ si udělal marketingovou značku a s ní úspěšně dobývá sociální sítě.

Dluhopisy se postupem času přeměnily v Babišovu výhodu, protože má v rukou další trumf proti svému úhlavnímu nepříteli Miroslavu Kalouskovi. Toho společně se svým stoupencem Milošem Zemanem obviňuje z toho, že institut korunových dluhopisů přivedl k životu a tím dal šanci všem, aby ho zneužili. Arciďábel a předseda TOP 09 tak opět může za všechno a ministr financí je čistý jako lilie.

Podle všech těchto případů Babišova selhání se dá konstatovat, že zřejmě neexistuje nic, co by mohlo oligarchovi zlomit vaz. Každý svůj údajný podvod má pojištěn skvělou výmluvou a stejně tak je to i u všech lží, které například kolem EET pustil do světa.

Lidé musejí chtít otevřít oči a to se zatím neděje. Stále totiž panuje uspokojení z úst zacpaných koblihou a velkolepých slibů, kterými Babiš konejší své voliče. Že mezi tím zašlapává demokracii do země a snaží se nastolit milovaný komunismus, není pro mnohé tak podstatné.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]