I láska k Putinovi u někoho prochází žaludkem

Ruský okupační tanky na Ukrajině (Mvs.gov.ua / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Ruský okupační tanky na Ukrajině | FOTO: Mvs.gov.ua / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Jilemnický radní za Okamurovo SPD Bronislav Kalvoda miluje Vladimira Putina do té míry, že si na rodinné oslavě vyrábí obložené chlebíčky s písmenem Z, které je v současné době považováno za jasný symbol podpory ruské agrese na Ukrajinu.

O víkendu tento jilemnický zastupitel a místopředseda SPD pro Liberecký kraj sdílel na facebooku fotografie přichystaného jídla, na němž bylo naprosto zřetelné a úmyslně naaranžované písmeno Z s lakonickou větou „Tak předkrmy už máme“. Když se proti tomu mezi návštěvníky tohoto statusu zvedla vlna zájmu, zareagoval na dotaz „A Z je tam jako omylem?“ jako malé dítě chycené při činu: „Paprika nějak ‚zblbla‘. Teď jsem na to koukal a na některých chlebíčcích se z ničeho nic objevilo písmeno V…Věřte, že jsem z toho patřičně zmaten…“.

(Týdeník FORUM)

Ne, není zmaten, ač má u své profilové fotografie nápis „Stop fašismu“, vypovídají sdílená videa, fotky a další příspěvky na jeho profilu, s kým máme tu čest. Člověk, jenž sdílí výkřiky europoslance Ivana Davida o „ukrofašistech“, o lídrech EU se vyjadřuje jako o „tupcích“ a sdílí dle svých slov velmi trefný fórek o tom, že „premiér má žlutomodrý otok mozku“, bezpochyby patří do stáje podporovatelů ruského diktátora Putina, takže o nějaké „zblbé paprice“ může vyprávět tak maximálně svým příznivcům. Běžnému uživateli sociálních sítí je jasné, že pan zastupitel za SPD v době, kdy se celý svět dozvídá o brutálních vraždách, mučení a znásilňování civilistů na Ukrajině ze strany ruské armády, zdobí chlebíčky symbolem Putinových řezníků v uniformách zcela cíleně. Ovšem na to, aby to veřejně přiznal, je přece jen srab, a tak příspěvek smazal. K jeho smůle však až poté, co si z něj několik lidí vytvořilo printscreen.

Za nevhodný považuje Kalvodův příspěvek vedení Jilemnice. „Publikoval fotografie s občerstvením, kdy na chlebíčcích bylo vyskládáno ze sýra velké Z. Když se podíváte na facebook pana Kalvody, tak asi pochopíte, že to nebylo náhoda, ať se to vysvětluje jakkoli, a nám to přišlo trochu neslučitelné s tou dobou, která teď je. A na základě toho jsme se rozhodli udělat, co máme v kompetenci,“ prohlásil starosta města David Hlaváč (ODS). Rada města proto k dnešnímu dni odvolala Kalvodu z funkce předsedy i člena komise dopravy a veřejného pořádku a zároveň vyzvala k rezignaci na funkci zastupitele. Příspěvkem na facebooku se navíc zabývá i policie.

Kdyby se psal rok 1942, patrně by jilemnický zastupitel Kalvoda povečeřel pár chlebíčků s hákovým křížem a následně to vysvětloval, že se mu „trochu pomátl celer“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články