I přes nedávný útok prožijete v Barceloně krásnou dovolenou

Barcelonská třída La Rambla tří týdny po teroristickém útoku. ()

Váháte, zda se vydat do Barcelony po nedávném teroristickém útoku? Nebezpečí pochopitelně hrozí, k útoku ale dnes může dojít prakticky kdekoliv. Pokud nechcete prožít zbytek života zavřeni doma ve strachu, hysterii nepodléhejte. O život vás stejně tak může připravit neoparný řidič nebo zákeřná choroba. V Barceloně prožijete krásnou dovolenou a po většinu času ani nemáte pocit, že by se ve městě cokoliv stalo.

Celý rok se těšíte na zasloužený odpočinek. Koupíte si dovolenou ve vaší milované Barceloně. Dva týdny před příjezdem dojde na tamní nejrušnější třídě La Rambla k teroristickému útoku. Co si budeme povídat, není to úplně ideální konstelace, která by vám zpříjemnila poslední dny před odletem. Pročítáte všechny možné informace o tom, jak to v místě vypadá a zda vás čekají zvláštní opatření. Kvůli dostupným informacím odjíždíte s dojmem, že město je sevřené strachem z dalších útoků a pomalu na každém rohu číhá terorista.

Na místě však máte pocit, že se ve městě snad ani nic nestalo. Barcelona si navenek nadále žije svým poklidným životem, třída La Rambla se hemží stovkami smějících se lidí. Že se na místě v polovině srpna odehrál hrůzný čin, který stál život třináct lidí, vám připomene hrstka svíček, květin a vzkazy, z nichž mnohé s útokem ani nesouvisejí. Vyzývají například k zastavení násilí v Barmě. Stále přítomné ozbrojené policejní hlídky najdete jen na začátku a na konci kilometrové Rambly. Žádné přehnané osobní prohlídky na vás nečekají. A to ani při vstupu do chrámu Sagrada Família, který se měl stát terčem bombového útoku teroristů a před dvěma dny jej kvůli podezřelé dodávce evakuovala policie. Zaměstnanci si prohlédnou, co máte s sebou, ale zdaleka nebudete muset projít podobným procesem jako na Pražském hradě.

I přes hrozící nebezpečí se na Den Katalánska 11. září vydal demonstrovat za nezávislost regionu na Španělsku milion Katalánců. Vítanější příležitost k útoku v metropoli by teroristé našli těžko. Nestalo se nic. Když se nebojí vyjít do ulic milion místních, proč byste se měli bát vy?

Málokteré místo v Evropě nabízí tak pestrou dovolenou. V Barceloně si přijdou na své milovníci architektury, gastronomie, nákupů, fotbalu i ti, kteří si chtějí užít dovolenou u moře. Navíc za příznivé ceny. Přelom září a října je ideálním obdobím, kdy do města vyrazit. Stále je teplo na koupání, zároveň však už nebývá takové horko, abyste nemohli chodit po památkách. Pokud nad Barcelonou uvažujete, neváhejte.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]