I přes všechnu ostudu je to jen otázka času. Země Zemanovi nepatří

Zbyněk Pecák

Miloš Zeman na Vítkově v roce 2018 | FOTO: Zbyněk Pecák

Tématem mnoha komentářů je v posledních dnech ostudný prezident Miloš Zeman a jím pokažené oslavy 100 let republiky. Jistě, prezident, který volá po vraždění novinářů, o lidech oslavující demokracii hovoří jako o blbečcích, prezident, který není schopen absolvovat slavnostní vojenskou přehlídku, který je plný záště a nenávisti, opravdu není osobností, kterou by si republika zasloužila mít v čele.

Ale nejde o národní tragédii. Zeman na Pražském hradě je jen smutnou a ostudnou epizodou dějin, která má jasně stanovený konec. Z Hradu se odstěhuje nejpozději v roce 2023. Do té doby budeme sledovat stále horší a horší kousky, které Miloš Zeman bude předvádět, protože jeho stav se evidentně zhoršuje a zábrany padají.

Shutterstock

Po dnešním rozdávání cen normalizačním „umělcům“, pseudonovinářům šířícím ruské lži a dalším pochybným figurkám má Zeman do konce mandátu ještě čtyři podobné akce, které devalvují nejvyšší státní vyznamenání. Dál je bude rozdávat svým fanouškům, bolševikům a estébákům. Logicky. Protože většina úctyhodných osobností by si medaili, stejně jako dosud, od něj nepřevzala.

Země za posledních 100 let zažila řadu smutných let, vždy ale následovaly ty lepší. I po Zemanovi nás čekají lepší roky. Republika si zaslouží důstojného a slušného prezidenta.

A tak, až dnes budeme sledovat smutné záběry Miloše Zemana z jeho dnešního náročného programu a až budeme muset poslouchat jeho řeči při projevech, je důležité myslet na to, že už jen několik let. I tahle ostuda jednoho dne skončí.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner