I republikánský zákonodárce vpadl do Kapitolu. Křičel: Patrioti dovnitř, bejby!

Eric Drooker

Republikánský zákonodárce ze Západní Virginie se účastnil násilného vniknutí Trumpových stoupenců do Kapitolu a ještě ho streamoval. Teď prohlašuje, že pouze jako nezávislý člen médií“, a nikdy se nepostavil proti úřadům. Vypadá to ale jinak.

Derrick Evans, čerstvě zvolený člen Sněmovny reprezentantů Západní Virginie, živě přenášel na facebooku, když se spolu s dalšími protestujícími prodíral s Trumpovými vlajkami a transparenty do Kongresu. Video zachycuje republikánského zákonodárce v přilbě a vojenské výstroji, jak jásá, když ti před ním vyvrátili dveře.

Jsme uvnitř, jsme uvnitř, jsme uvnitř, jdeme, udržuj to v pohybu, bejby!“ jásá, když se vchodem valí zástup vzbouřenců. Ostatní je slyšet, jak křičí: Tlačte! Tlačte!“ a skupina obklopila dva poslední policisty z Kapitolu.

Evans později video ze své facebookové stránky smazal, ale dál koluje na sociálních sítích.

Na videu se Evans identifikuje tím, že křičí: Derrick Evans je v Kapitolu!“ a několikrát natočí kameru na svůj obličej. Jakmile je uvnitř, výská a křičí: Patrioti dovnitř, bejby!“ a také U-S-A! U-S-A! U-S-A!“

Na jeho záběrech jsou vidět demonstranti, kteří obsadili hlavní patro budovy, jak chaoticky pobíhají, skandují a fotí se se sochami. V jednu chvíli jde chodbou a do všeho rozruchu křičí: Panebože, nemůžu uvěřit, že jsme tady! Kdo si pomyslel, že se to dnes stane?“

34letý muž, který byl minulý měsíc uveden do úřadu, je součástí nové vlny Trumpových věrných, kteří kandidovali jako republikáni, ale hnusí se jim establishment a místo toho se označují za členy vlasteneckého“ hnutí. Po celých USA byli zvoleni do školských rad, státních zákonodárných sborů a dokonce i do Kongresu, kde pomohli šířit Trumpovy nepodložené konspirace o volebních podvodech a přísahali, že budou bojovat za jeho udržení v úřadu.

(Zdroj: Buzzfeednews.com.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články