Idylka v Babišistánu. Politický vězeň Duka děkuje estébákovi Babišovi. Estébák Babiš děkuje vězni Dukovi

repro Twitter

Dominik Duka děkuje Andreji Babišovi za to, že mu poděkoval za jeho poděkování. | FOTO: repro Twitter

Jak vypadá takový klasický idylický den v Babišistánu? Třeba tak, jako v úterý 23. června. Trestně stíhaný premiér s obřím střetem zájmů, proti němuž se postavili europoslanci z 27 zemí, se snaží protáhnout Parlamentem státní rozpočet s rekordním, v historii nevídaným deficitem – půl bilionu korun. Do toho mu arcibiskup Dominik Duka dojatě děkuje, jak pěkně zvládl pan premiér pandemii koronaviru.

Na toto dojaté poděkování reaguje premiér ještě dojatějším poděkováním za poděkování. A aby toho děkování nebylo málo, Dominik Duka reaguje na Twitteru uznalým poděkováním za poděkování od premiéra, který odepisoval na jeho poděkování. Vše samozřejmě lajkuje Jiří Ovčáček. Krásný den.

Jen zůstává poněkud udivující, za co a proč Dominik Duka rozjel tuto děkovací kampááň. Z podstaty existence a Dukovy a Babišovy minulosti si tito dva nemají příliš za co děkovat. Před rokem 1989 byli oba na poněkud opačné straně režimu. Dominik Duka byl pronásledovaným politickým vězněm. Andrej Babiš prominentním bolševikem a práskačem StB. Té StB, která dusila a pronásledovala Duku. Člověk by tedy čekal, že Jeho Eminence bude mít k panu premiérovi poněkud chladnější vztah.

Samostatným tématem plným otazníků je pak důvod, proč by vůbec někdo měl za něco děkovat Babišovi v souvislosti s koronavirem. Povinné roušky si lidé šili sami, nařízení a restrikce byly a jsou doteď naprosto zmatečné, stát utratil miliardy za nákupy u Číňanů a kašlal na tuzemské výrobce, vláda nebyla absolutně připravená na to, co přijde, i když první informace byly z Číny už v lednu, Babiš stát rekordně zadlužuje, podnikatelé se podpory ve velké míře nedočkali a ti, kterým stát poslal alespoň něco, jsou teď ve stresu z kontrol z berňáku. Opravdu díky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner