Igor Chaun: Babiš ukázal neschopnost. Snad si to jeho voliči uvědomí

Igor Chaun (facebook)

Igor Chaun | FOTO: facebook

Režisér Igor Chaun poskytl deníku FORUM 24 svůj text týkající se současné krize kolem nového koronaviru. Vyjádřil se k neschopnosti premiéra Andreje Babiše věc řešit a hlavně k tomu, že právě složitá situace naplno odkryla, jakou vládu Česká republika vlastně má.

Vyjadřuji velké poděkování zdravotníkům, policistům, hasičům, vojákům a všem, kdo téměř bez ochrany stojí v první linii boje proti zákeřnému viru. Tedy včetně prodavačů a lidí ve službách a v dopravě. ZASLOUŽÍTE SI NAŠI NEJVYŠŠÍ ÚCTU. Tím spíše, že oběti na životech mohou přijít.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

 

Myslím, že v nastalé situaci se NAPLNO PROJEVILA BEZMOC A NESCHOPNOST současné vládní garnitury. Chtěl bych věřit, že i oněch „prostých 30 procent voličů“ si uvědomí, že Andrej Babiš není dobrý premiér, že to není dobrý manažer a že jeho vláda je panoptikum loutkových figur, majících sloužit a stínovat jeho zneužívání státu a nás všech. Podstatná část jeho energie směřuje k vyvažování a obraně vůči oprávněným obviněním na jeho osobu za jeho minulost i současnost. Obviněním evropským i tuzemským. Vyjmenovávat netřeba. Tato energie chybí ve správě státu, a v této době obzvlášť!

V nastalé krizi se všechny jejich líbivé a prchalovské „čau lidi“ řeči ukázaly jako nefunkční a ukázala se slabost, stupidita a zmatečnost jejich vedení. Jako režisér musím okolí a ministry premiéra Babiše přirovnat ke komparsu, tedy k postavám, které mají dělat STAFÁŽ, ale nejsou schopny samostatné akce. Vše bylo vytvořeno na podporu Babiše, státních penězovodů do Agrofertu – a na podporu jeho projektu ANO.

Nikoliv ku prospěchu lidí a státu! A úlohu KOMPARSU přijali neschopní nebo bezpáteřní lidé. Stejně jako to pamatujeme z „dob komunismu“ a jejich šéfování společnosti. Podobnosti s aktuálním stavem jsou až zarážející, včetně postupného probouzení prostých obyčejných lidí a aktivace jejich soukromé síly, aby přežili.

Zdá se, že v dobách „klidu“ nebylo pro 30 procent občanů možné rozpoznat, že nám vládne loutková vláda v čele s oligarchou. A s psychopatologickými rysy. „Pouze“ se třeba propadne únorový rozpočet, ale vše jde zdánlivě dopředu.

V době této krize se však problém TRAGICKY OBNAŽIL a situace s premiérem a naší vládou je JEŠTĚ HORŠÍ, než jsme tušili. Míra amatérismu, zmatečnosti a neschopnosti je opravdu až zarážející. A platí za to lidé svým zdravím.

Zpočátku jsem se ministru Vojtěchovi vysmíval, tak jako mnozí. Dnes je mi ho líto. Kdybych měl příležitost, řeknu mu: „Jděte od toho pryč. On vás zneužívá a vy už nemáte moc ani důstojnost. Až budete stát před Bohem, uvidíte všechny kompromisy ve své kariéře, které jste udělal, a zároveň jimi lidem škodil…“ Věřím, že by se rozplakal a přikývl, protože je zjevně na pokraji zhroucení, ministr zdravotnictví.

A takových lidí je tam víc, jen někteří mají ultra hroší kůži, jako třeba paní ministryně financí Schillerová, která tklivě vystoupila, co nám všechno „promine“. To bylo úděsné vystoupení. Ale ono je to jedno za druhým.

Věřím, že tahle krize nám pomůže nejen lidsky, ale i politicky. Protože i zbytek lidí pochopí, že NIKDY NIKDO za ně nic neudělá, že nikdo za ně zodpovědnost nepřevezme – politickou, ekonomickou, lidskou…

My to prostě VŽDY ZNOVU musíme udělat sami. Včetně volby nikoliv POPULISTŮ, PREDÁTORŮ A DEMAGOGŮ, kteří umějí zdánlivě překřičet demokraty, ale volbou „obyčejných čestných pracovitých lidí“, kteří možná vypadají méně atraktivně, ale kteří půjdou do politiky v principu NEZIŠTNĚ – protože jejich odměnou nejsou výhody a zisky, ale SLUŽBA SPOLEČNOSTI a aktivace VYŠŠÍHO MORÁLNÍHO KÓDU služby a pomoci, která pro ně bude tou nejvyšší odměnou – před Bohem i lidmi.

I my máme právo na fungující stát, na slušné a „normální“ lidi v jeho čele a na přirozenou a pravdivou komunikaci mezi vedením a občany. Věřím, že se toho dočkáme a že i tyto zkušenosti jsou k tomu nutnou průpravou.

Děkuju všem za vzájemnou podporu a solidaritu. 

Respekt a sílu těm, kdo onemocněli, a poděkování těm, kdo jsou obezřetní – a kdo POMÁHAJÍ!

A přeju NÁM VŠEM sílu, laskavost a trpělivost pro dny přítomné i dobu budoucí. Kterou vidím pozitivně a optimisticky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]