Ikea si dělala legraci z Foldyny. Ve vyhledávači ho spojila s koštětem

FB Jaroslav Foldyna

Poslanec Jaroslav Foldyna | FOTO: FB Jaroslav Foldyna

Obchodní řetězec Ikea se zapojil aktuální zábavy uživatelů sociálních sítí – legrace z Jaroslava Foldyny. Po odvysílání pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov, kde jej starosta za ODS Pavel Novotný nazval koštětem, se objevila řada vtipů na toto téma. Několik hodin bylo možné do vyhledávače v obchodě Ikea napsat slovo „Foldyna“, aby vám nápověda nabídla právě koště.

První vtípek na toto téma koloval na Facebooku – na obrázku bylo koště, které se jmenovalo Foldyna, a šlo o výrobek Ikey. To byl ale skutečně pouze vtip. Nyní vyhledávač koště vážně nabízí.

Když se člověk pokusil slovo „foldyna“ hledat, vyhledávač odpověděl: „Litujeme, ale nenašli jsme žádný výsledek pro „foldyna“. Měli jste na mysli: koště, košťátko, 40324314.“ Vše bylo možné rozkliknout pro konkrétní nabídku a pod číslem 40324314 se skrývala štětka na čištění WC.

Novotný v pořadu urazil nejen Foldynu, ale také komunistického poslance Lea Luzara. Oba muže nazýval bolševiky, kolaboranty, případně používal právě slovo koště. Později jej za to kritizovali poslanci hnutí ANO Patrik Nacher a Barbora Kořanová, které Novotný odpověděl dopisem, v němž ji nijak nešetřil.

Nebylo to poprvé, kdy známý obchodní řetězec reaguje na aktuální dění. Například společnost Alza.cz ve svých letácích často odkazovala na kauzy premiéra Andreje Babiše. Na jejich webu tak bylo možné vidět „telefon, co nikdy neodstúpí“, případně dnes již legendární motýle.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner