Imagine Dragons pomohou Ukrajině shánět moderní sanitky

Imagine Dragons na koncertě v Londýně v roce 2017 (Drew de F Fawkes, wikimedia, CC BY 2.0)

Imagine Dragons na koncertě v Londýně v roce 2017 | FOTO: Drew de F Fawkes, wikimedia, CC BY 2.0

Známá americká hudební skupina Imagine Dragons, která se celosvětově proslavila zvláště hitem Radioactive, se stala ambasadorem fundraisingové platformy United24, kde se zaměří na oblast medicínské péče.

Kapela se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským ve videohovoru dohodla, že bude spolupracovat s United24 a místními představiteli a hledat příležitosti, jak zvýšit povědomí o charitativních akcích pro Ukrajinu a přispět na ně.

()

Prvním projektem, který Imagine Dragons v rámci této spolupráce podpoří, je sbírka na sanitní vůz, která byla zahájena z iniciativy první dámy Oleny Zelenské. K dnešnímu dni totiž Ukrajina potřebuje 400 sanitek a přibližná cena jednoho sanitního vozu typu C je 100 000 eur. Jde o záchranný vůz, který bývá také označován jako mobilní jednotka intenzivní péče či resuscitační vozidlo. Výbava těchto vozidel totiž zahrnuje veškeré potřebné přístroje a prostředky pro resuscitaci, monitoring životních funkcí a také pro umělou plicní ventilaci.

Imagine Dragons měli přijet na Ukrajinu koncertovat 3. června, ale kvůli ruské agresi bylo vystoupení odloženo. Okamžitě po napadení Ukrajiny kapela zrušila naplánovaný koncert v Moskvě a také zakázala jakékoliv vydávání svých písní na ruském trhu.

Imagine Dragons se jako ambasadoři United24 připojili k fotbalovému internacionálovi a ukrajinské legendě Andriji Ševčenkovi, tenistce Elině Svitolinové a americkému herci Lievu Schreiberovi, kteří již platformě United24 pomohli získat finanční prostředky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]