Incident před Babišovou volební místností. Policisté ho před davem lidí odvezli pryč

Incident při příjezdu Andreje Babiše před volební místnost v Lovosicích (Andrea Wolfová, se svolením autora)

Incident při příjezdu Andreje Babiše před volební místnost v Lovosicích | FOTO: Andrea Wolfová, se svolením autora

Před volební místností v Lovosicích, kam v pátek krátce po 14:30 dorazili volit Andrej Babiš, jeho manželka Monika a dcera Vivien, došlo k nečekanému incidentu. Policisté museli chráněnou trojici z místa neplánovaně dostat zadním vchodem. Volit přitom přišli nerušeně, Babiš ještě stihl dát několik rozhovorů.

Situace před radnicí v Lovosicích potom byla nečekaně vyhrocená. Že se něco může odehrát, naznačoval už vysoký počet televizních štábů, které na místo dorazily, byli mezi nimi i novináři ze zahraničí. Když Babiš odvolil, začal dávat na kamery rozhovor, v tom ale vše narušili jeho odpůrci, kteří na něj začali pokřikovat sprosté nadávky. Zjednodušeně řečeno, premiéra odesílali kamsi, oslovovali ho estébáku, případně vrahu.

Policisté ho potom odvedli a z místa musel i s rodinou odjet zadním vchodem radnice, kde je volební místnost. Nešlo však o jedinou „komplikaci“. Ulicí dokola objíždělo auto s obrazovkou, na které byl přehráván spot upozorňující na chyby vlády a Babiše při boji s čínským virem. Vozidlo blokovalo provoz, bylo nepřehlédnutelné a velmi hlasitě přehrávalo dojemné výpovědi pozůstalých po zemřelých na covid.

Babiš si vybral pro odvolení Lovosice z jasných důvodů. Jsou v Ústeckém kraji, kde kandiduje, je to město, kde tradičně získává největší podporu, má tady dvě chemičky, jeho lidé vedou už druhé volební období radnici a má odsud ženu Moniku. Že by mohlo dojít k podobnému incidentu právě tady, zaskočený politik evidentně nečekal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]