Indonéské letadlo zmizelo z radaru, rybáři už našli možné trosky

Letadlo Boeing 737-500 společnosti Sriwijaya Air (aeroprints.com) (aeroprints.com)

Letadlo Boeing 737-500 společnosti Sriwijaya Air (aeroprints.com) | FOTO: aeroprints.com

Let SJ182 indonéských aerolinek Sriwijaya Air se dnes odpoledne místního času ztratil z radaru. Na palubě letadla letícího z Jakarty do města Pontianak na Borneu bylo podle místních médií přes 60 lidí. Po poledni středoevropského času se objevily první nepotvrzené informace o nalezení trosek letounu.

„V tomto okamžiku věc vyšetřujeme a koordinujeme s pátrací a záchrannou agenturou Basarnas a orgánem pro bezpečnost dopravy KNKT. Další informace zveřejníme, jakmile budeme vědět více,“ uvedla mluvčí ministerstva dopravy Adita Irawatiová.

Podle specializovaného webu Flightradar24, který sleduje letecké spoje, let ztratil zhruba čtyři minuty po odletu z Jakarty více než 3000 výškových metrů během jedné minuty. Stroj je 27 let starý model Boeingu 737-500.

Úřady zatím informaci o zřícení letadla nepotvrdily. Okolní rybářské lodě už objevily údajné trosky z letounu, má se jednat zejména o kabely, osobní věci cestujících a trosku letadla. Tuto informaci přinesl server CNN Indonesia. Na místě možného dopadu se taky objevila olejová skvrna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]