Insolvenční správce nedostal od Vrabela ani korunu. Dluhy proruského aktivisty bude řešit soud

Ladislav Vrabel (Pavel Šmejkal / se souhlasem)

Ladislav Vrabel | FOTO: Pavel Šmejkal / se souhlasem

Proruským aktivistou Ladislavem Vrabelem se bude pravděpodobně ještě do konce roku zabývat soud. Ten by mu podle zjištění deníku FORUM 24 měl zrušit insolvenci, o kterou sám na sebe před rokem a půl Vrabel požádal. Důvodem má být neplnění podmínek insolvence. “Čekáme na soud, že nařídí jednání o zrušení oddlužení, netuším, kdy to bude, ale předpokládám, že ještě tento rok,” popsal aktuální stav sledované kauzy insolvenční správce Martin Koubek.

Ten také potvrdil, že i poslední pokus, jak získat od Vrabela alespoň část z peněz, které dluží, byl neúspěšný. Insolvenční správce se pokusil získat peníze z účtů Vrabelovy manželky, kam proruský aktivista nechává posílat dary od lidí na jeho činnost. To se ale nepovedlo. “Z těchto účtů jsme nic nedostali, Česká spořitelna tvrdí, že jsou to peníze třetí osoby, analyzujeme, jak to dál řešit,” upřesnil insolvenční správce.

()

Ladislav Vrabel řešil insolvencí své letité dluhy. Celkem má jít o několik milionů korun v původně 27 exekucích, kterým před insolvencí čelil a které se mu tak pravděpodobně znovu vrátí. Má jít například o dluh za pojištění, ze kterého stát vyplácí důchody. To Vrabel neplatil dvacet let. Další částky mají pocházet z jeho podnikání atd. Vrabel se ve svém videu k dluhům vyjádřil v tom smyslu, že po něm jde “systém”. Vyfabuloval si také, že nutnost platit dluhy je tlak vlády. “Kde je problém? Že ty demonstrace byly a jsou proti totalitní vládě,” řekl nedávno v jednom ze svých výstupů na sociálních sítích.

Insolvenční správce jeho situaci a možné vyhýbání se splácení dluhů řeší dlouhodobě. Vrabel, který údajně nemá mít žádný majetek, totiž před časem nabízel k prodeji pozemek za dva miliony korun, v dalším inzerátu prodával motorku.

Vrabel, který je hlavní tváří své proruské iniciativy, řeší peníze opakovaně. Od září, kdy odstartoval, nejdříve vyzýval důvěřivé fanoušky, aby mu posílali peníze na pořádání demonstrací. Následně se ukázalo, že zveřejněný účet je psaný na spolupořadatele a jeho dnes již bývalého kamaráda Jiřího Havla. Potom Vrabel chtěl, aby peníze od lidí Havel poslal na účet Vrabelovy srbské manželky. Následně se rozhádali, rozešli a Vrabel dále žádal, aby lidé posílali peníze na účty jeho ženy.

Herečka Jaroslava Obermaierová (ČTK / Milan Petrovič)

„Voba dva jsou prostě mojí manželky, ty účty. Jsou bezpečný ty účty. Už to zkusil prostě insolvenční správce přes všechno možný a všichni mu řekli, že nemaj prostě právo šahat ani policie, i soud mu řek, že nemá právo nikdo šahat na ten účet. Že to je manželčin soukromý účet. Dokonce byl i zablokovanej ze strany banky. I tam musela manželka bejt a vysvětlovat věci a banka ho odblokovala. Takže účet je bezpečnej, posílejte prosím vás peníze na tenhle účet,“ apeloval Vrabel.

Následně účty banka zablokovala s tím, že peníze přepošle insolvenčnímu správci, z toho ale nakonec sešlo, jak potvrdil Martin Koubek. Nyní Vrabel odkazuje důvěřivé fanoušky, aby mu peníze posílali na účet spolku Manifest. Ten vede další zadlužený proruský šiřitel dezinformací, David Tesař. „Šíří konspirace o covidu, ruskou propagandu, teze o spiknutí židovských satanistů a další šílenosti. Své fanoušky také burcuje k akci v podobě nějakých revolucí a převratů,“ shrnul pro Seznam Zprávy expert na dezinformace z Institutu pro politiku a společnost Roman Máca. Aktuálně jim lidé naposílali zhruba 160 tisíc korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články