Írán je podle svého generála připraven poslat americké lodě ke dnu

(youtube)

(ct24.ceskatelevize.cz) Írán v sobotu  pohrozil útokem na americkou armádu raketami a tajnými zbraněmi. Stalo se tak poté, co USA začaly posilovat své vojenské jednotky v oblasti Perského zálivu z důvodu neupřesněné hrozby ze strany Íránu.

Poradce íránského armádního velení generál Mortezá Korbání, kterého citovala agentura Mízán,  v sobotu řekl, že Írán může americké válečné lodě „poslat ke dnu“.

„Amerika vysílá do regionu dvě válečné lodě. Pokud se dopustí i nejmenší hlouposti, pošleme ty lodě ke dnu i s jejich posádkami a letadly s pomocí dvou raket nebo nových tajných zbraní,“ řekl íránský generál. Dodal, že věří, že „rozumní Američané a zkušení američtí velitelé“ nedovolí americkým radikálům začít válku.

V pátek americký prezident Donald Trump oznámil, že USA posílají na Blízký východ 1500 dalších vojáků. Původně se hovořilo o posile až 10 tisíc mužů a žen.

Agentura Reuters připomněla názor západních odborníků na kapacitu íránské armády. Írán podle nich účinnost svých zbraní často přeceňuje, ale jeho raketový program, zejména balistické rakety dlouhého doletu, vyvolávají obavy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]