Islám je pošahaná víra, četla jsem o tom knížky, zaperlila herečka Bittnerová

Miluše Bittnerová (ČTK)

Miluše Bittnerová | FOTO: ČTK

Zdá se, že boj proti islámu ze strany některých známých osobností nekončí. Nejnověji se ke svému odporu k němu a potažmo i uprchlíkům vyjádřila Miluše Bittnerová. Herečka, známá i z taneční show StarDance, říká, že se o islám i arabskou kulturu velmi zajímá a nejde o nic veselého. Řešení vypjaté situace ovšem nenabízí, pouze volá po vojenském útoku na místa, kde konflikty s radikálními islamisty eskalují.

Bittnerová se svým postojem zařazuje například k Aleši Brichtovi, Olivii Žižkové nebo skupině Ortel. Herečka zřejmě pochopila, že na rychlou slávu jsou výkřiky proti muslimům, islámu nebo něčemu trochu odlišnému, než na co jsme zvyklí, vděčné. Pouze trochu promeškala jejich správné načasování. Uprchlická krize ani nebezpečí hrozících útoků radikálů už nejsou mezi lidmi nejpopulárnějším tématem.

„Je fakt, že se hodně zajímám o islám, o arabskou kulturu, a v tuhle chvíli se hodně zajímám i o to, co se momentálně děje. Neustále čtu knížky. Je to strašně depresivní,“ říká herečka v rozhovoru pro server Super.cz. Zkušenosti ovšem nemá osobní, ale pouze zprostředkované z knih. K tomu si přidává ještě vánoční útok v Berlíně a má jasno. „Jedete na vánoční trhy a nemusíte se už vrátit zpátky. Jsem z toho nesvá,“ vysvětluje svůj strach z pošahané víry, jak islám nazývá. Slušní muslimové prý mají stejný názor.

Kudy z problematické situace, ale sama neví. „Není to o tom, jestli uprchlíky přijmeme, nebo ne. Je to o systémovém řešení. Musí se udělat pořádek v těch zemích,“ shrnuje Bittnerová. Herečka tak ukázala, že sleduje, o čem se mluví, ale zřejmě jen velmi povrchně, aby mohla o celosvětovém problému hovořit do médií a zkusit tak upozornit na své názory. Pokud ji tento „politiky nekorektní“ rozhovor přinese nějakou zajímavou roli, ukáže až budoucnost. Zatím je to tak maximálně na vystoupení při akci Martina Konvičky nebo Tomia Okamury.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]