Islamisté povraždili americké a evropské vězně na jatkách a dali na internet video

(Záběr z videa Islámského státu)

FOTO: Záběr z videa Islámského státu

Islámský stát zveřejnil na internetu video, na němž je zachycena poprava skupiny více než deseti amerických a evropských vězňů. Zprávu přinesla v pondělí americká média. Jak vyplývá ze záběrů, islámští fanatici je hromadně zavraždili zřejmě přímo na jatkách. Vězňům u kanálu pro odtok krve podřezali krky. Poté zavěsili jejich těla na háky určené pro mrtvá zvířata.

Skupina vězňů obviněných ze špionáže pro západní země a hlavně pro USA byla přivedena haly určené k zabíjení zvířat. Muži s oranžovými kombinézami a svázanými rukami za zády byli posazeni před zeď. „Řezník“ pak vybíral své oběti jako zvířata na porážku. Svoji oběť vždy odvleče stranou od skupiny a pak ji podřízne hrdlo.  Tato scéna se pak znovu a znovu opakuje. Opět pár zajatcům zakloní hlavu, jakoby si vybíral mezi zvířaty na trhu. Následně se rozhodne pro jednoho z nich a po zemi ho vleče s sebou k zamřížované stoce probíhající prostředkem haly. Tam mu podřízne hrdlo a vytékající krev spláchne do kanálu. Následně bezvládné tělo oběti pověsí na hák visící na řetězu ze stropu.

Záběry dvanáctiminutového videa jsou detailně snímané z různých úhlů a doprovází je i zvuková stopa zachycující poslední vydechnutí a záškuby obětí, které všechny skončí na hácích. Video bylo zveřejněno v období probíhajícího islámského svátku obětí, kdy mají být porážena zvířata.

Video je profesionálně vyrobené a trvá dvanáct minut. Nese název „Making of Illusion“, tedy Jak se vyrábí iluze. Přináší i snímky z nedávného útoku ve francouzském městě Nice a používá i záběry z hollywoodského filmu Mission: Impossible s Tomem Cruisem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]