Islámský stát je pro Trumpa prima obchodní partner. Pokud se jmenuje Saúdská Arábie

(youtube/F24)

FOTO: youtube/F24

Oslavovatelé Donalda Trumpa, kteří v něm viděli spojence proti islámským hordám, které nás chtějí vyhodit do povětří a znásilnit naše manželky, milenky, přítelkyně a dcery, utrpěli další ránu. Donald odjel do Saúdské Arábie dojednat další miliardové kšefty.

Už je nám jasnější proč prezident hned po nástupu do úřadu vyhlásil zákaz vstupu občanů některých islámských zemí, včetně lidí s platnými vízy, a Saúdskou Arábii z toho vynechal. U těchto zemí šlo o státy, jejichž občané neprovedli za desítky let ve Spojených státech žádný teroristický útok. Jen otázka namátkou, odkud pocházeli atentátníci 11. září? Ani smát už se nám nechce.

Asi Donald nečte evropské noviny. Dozvěděl by se třeba, že Saúdská Arábie, Kuvajt a Katar podporují extremistické islámské skupiny v Německu, jak zjistily zpravodajské služby. Trump ale nebere vážně ani své vlastní rozvědky.

Podle loňského zpravodajství Süddeutsche Zeitung a stanic NDR a WDR vzrostla obava ohledně zvýšené podpory fundamentalistického salafismu v Německu ze strany těchto zemí a tato ideologie tam má již má deset tisíc stoupenců a stále roste.

Misionářské islamistické hnutí je součástí dlouhotrvající strategie, která ovlivňuje tři jmenované státy. Jde o instituce jako Saudi Muslim World League, Sheikh Eid Bin Mohammad al-Thani Charitable Association a Kuwaiti Revival of Islamic Heritage Society (RIHS). Posledně jmenovaná byla zakázána USA a Ruskem kvůli údajné podpoře al-Kajdy. Všechny tři organizace úzce souvisejí s vládními úřady ve svých domovských zemích. Saúdové pochopitelně zprávy o podpoře popírají, co také mají jiného dělat.

Ale co na tom. Saúdská Arábie a Trump během návštěvy dojednali obchody za 400 miliard dolarů. Tedy v hodnotě asi sedmi českých státních rozpočtů. To se nám to hezky bojuje. V projevech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články