Islámský stát se přihlásil k teroru v Paříži. Děkuje Alláhovi za vítězství „osmi bratrů“

Eric Drooker

Teroristická organizace ISIS (Islámský stát) se přihlásila na sociálních sítích k odpovědnosti za teroristické útoky v Paříži. Původně neověřené prohlášení nyní francouzská média již pokládají za autentické.

Eric Drooker

V prohlášení se píše:

„V požehnaném útoku, který umožnil Alláh, byly dány skupině věřících a vojákům chalífátu od Alláha síla a vítězství nad hlavním městem ohavností a zvrhlostí, nad hlavním městem, jež v Evropě nese prapor kříže, nad Paříží. “

Atentátníci jsou v prohlášení označeni jako „osm bratrů“, kteří byli vybaveni pásy s výbušninami a samopaly a zaútočili na „předem pečlivě vybraná místa“.

V prohlášení se mluví nejen o Francii, nýbrž i o Německu. Fotbalový stadion „Stade de France“ byl jako místo jednoho z útoků vybrán proto, jelikož tam právě hrály týmy Francie a Německa, tedy „dvou křižáckých národů“, a také proto, že tam byl přítomen „idiot Francois Hollande“.

Důvodem útoků v Paříži je podle Islámského státu „boj Francie proti islámu a chalífátu“.

Deklarace Islámského státu na závěr vyhrožuje, že tyto teroristické útoky jsou jen „začátkem bouře“.

Již dříve vydala kancelář Islámského státu video, kde arabsky mluvící muž čte jiné prohlášení. Nahrávka se podle informací francouzských bezpečnostních složek objevila krátce po pátečních útocích v Paříži. Muž na videu praví:

„Dokud budete pokračovat v bombardování, nebudete žít v míru. Dokonce se budete bát jít i do obchodu,“ uvádí na videu arabsky mluvící muž s plnovousem, který je obklopený dalšími islamisty. Islámský stát ve videu také vyzývá všechny své stoupence ze zahraničí, kteří nemohou cestovat do Sýrie, aby útočili přímo na francouzském území.

Eric Drooker

K věřícím muslimům se pak obrací ve větě:

„Už jsme vám nařídili, abyste bojovali s bezvěrci, kdekoli na ně narazíte. Tak na co čekáte? Zbraně a auta jsou všude a cíle už čekají na to, až je zasáhnete. Dokonce můžete použít i jed, otravte vodu a jídlo alespoň jednoho z nepřátel Alláha.“

Podle vyšetřovatelů hovořili atentátníci velmi dobře francouzsky. Jeden z nich měl u sebe syrský pas a jiný zase pas egyptský. Jeden z útočníků byl Francouz a dokonce pracovník francouzské tajné služby.

Všichni teroristé se chovali jako profesionální bojovníci, tedy dobře vyškolení džihádisté. Teroristé v koncertní síni Bataclan byli vybaveni pásy s výbušninami, čímž dávali najevo, že od počátku počítají s vlastní smrtí.

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner