Islámský stát upálil dva turecké vojáky, video se šíří na internetu

()

Islámský stát (IS) ve čtvrtek večer zveřejnil video, které zachycuje upálení dvou tureckých vojáků nedaleko syrského Aleppa. Bojovníci IS je zadrželi v okolí města Al-Báb. Podle dnešních zpráv je nyní v Turecku ztížen přístup k Twitteru a YouTube. Není to poprvé, co se Ankara snaží tímto způsobem zabránit šíření materiálů považovaných za ohrožení veřejného pořádku nebo bezpečnosti. Video začíná záběry z provincie Aleppo, kde teroristé bojují. V klipu jsou vidět dva muži, držení turečtí vojáci, kteří vychází z klece uprostřed pouště.  Po jejím odemknutí šli vojáci po čtyřech vedle ozbrojenců z IS.

Když muži stáli blízko sebe, člen IS zapálil řetěz, který byl propleten hořlavým materiálem a který měli muži jako pojistku připevněný i kolem krku.

Podle turecké organizace Blocks turecká vláda blokuje přístup k některým webovým stránkám, aby zabránila šíření tohoto videa.

Turecké nálety v Sýrii

Při tureckých náletech zemřelo od čtvrtka na severu Sýrie 88 civilistů. Oznámila to dnes organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR). Mezi mrtvými je podle ní nejméně 24 dětí. SOHR, která sídlí v Británii a opírá se o informátory v Sýrii, tvrdí, že ve čtvrtek při operacích tureckého letectva přišlo o život 72 civilistů a dalších 16 zahynulo dnes ráno.

Turecká armáda zaznamenala tento týden v bojích v oblasti města Al-Báb velké ztráty. O život přišlo nejméně 16 jejích vojáků, od srpna pak Ankara hlásí mezi vojáky přes 30 obětí. Turecký ministr obrany Fikri Işik ve čtvrtek řekl, že turecká armáda na severu Sýrie zlikvidovala 1005 členů IS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]