István Léko se v Lidovkách dojal nad Babišovou řepkou a odsoudil Ztohoven

István Léko. Přítel Andreje Babiše a bývalý šéfredaktor Lidových novin (ČTK)

István Léko. Přítel Andreje Babiše a bývalý šéfredaktor Lidových novin | FOTO: ČTK

Bývalý šéfredaktor Lidových novin István Léko do listu, který patří jeho příteli Andreji Babišovi, stále píše. Je dlouhodobě známo, že se jedná o pronikavá moudra. Ovšem Léko se od oslavných ód na vládu během pandemie posunul ještě dál a nebojí se svůj talent podlézat vládnoucí moci využít, jak jen to jde. V pátečních Lidových novinách tak plamenně odsoudil skupinu Ztohoven, která na jednom z řepkových polí Agrofertu vysekala tzv. Pac-mana. Léko použil všechno: opozici, program Antibabiš, kdo je platí, a došlo i na karmu.

Léko popisuje, že umělci zničili osm hektarů kvetoucí řepky, aby v něm vytvořili obří kruh, symbol z počítačové hry Pac-man, v níž hráč ovládá žluté kolečko ve tvaru hlavy s cílem sežrat vše, na co narazí“.  Exšéfredaktor Lidovek, které již sedm let Babišovi věrně slouží, se vzápětí pohoršil nad propagandou těch zlých, kterým se podařilo veřejnosti vnutit, že řepka, to je přece totéž co Babiš a Agrofert.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Citujeme dále: Koncern masivní šíření těchto fake news léta nebral vážně, ale když ano, bylo pozdě. Vypadá to, že aktivisté doposud jen demonstrovali, ale teď, když se blíží volby, musejí jít o stupeň výš, je třeba přitvrdit a ve jménu obrany demokracie přistoupit k ničení soukromého majetku. Členové skupiny Ztohoven jsou totiž na zničení osmi hektarů řepky pyšní.“

Jelikož pan Léko pracuje pro stejný koncern, o němž tak srdceryvně píše, možná měl svým kolegům poradit, aby se proti těm podlým propagandistům bránili, ne? Pokud Agrofert nějaké zemědělské dotace na obdělávání půdy čerpá, dostává je za stejných podmínek jako ostatní zemědělci,“ pokračuje Léko. No ano! Za úplně stejných podmínek je dostává předseda vlády, která ty podmínky určuje. Celá Evropská unie si sice myslí něco jiného, ale Léko na to kápnul.

Není jasné, co strašného se Istvánu Lékovi přihodilo, ale něco jistě. V jeho textu totiž stojí: Když se na to podíváme z duchovního hlediska, narazíme například na hinduistickou tradici, která říká, že z hlediska karmy není nic víc zničujícího, než když člověk úmyslně ubližuje – v tomto případě řepce – a má z toho upřímnou radost. Nejsou však sami. Národ sociálních sítí, část médií a politiků tomuto činu nadšeně tleská.“

Dodejme, že zbytek Lékova článku je o tom, že za uplynulých třicet let tu byla spousta strašlivých miliardářů, kteří škodili zemi, a že tito miliardáři prý ovlivňují politiku mnohem brutálněji než Babiš, t. č. předseda vlády. Někdo by se měl pana Léka nejspíše zeptat, jestli náhodou neztratil tak trochu kontakt s realitou. A připomenout mu, že nedávno Agrofert zničil pole sedláka Bohumíra Rady, ale tam to podle měřítek Lidových novin nejspíš velký vliv na karmu nemělo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]