Ištvane, Ištvane, máš už důkazy ve džbáně?

Eric Drooker

S neobvyklou pompou a sebejistotou v červnu 2013 provedli olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan a ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta takzvanou akci „Nagyová“. Měla být namířena na politiky i takzvané kmotry. Padla kvůli tomu vláda Petra Nečase, ale výsledky vyšetřování jsou spíše ubohé. Skončilo to u darovaných kabelek pro tehdejší milenku premiéra.

Včera po celý den „zasahovali“ pánové Ištvan a Šlachta opět. Jejich největším úlovkem by měl být bývalý ministr vnitra, exposlanec a někdejší místopředseda ODS Ivan Langer. Zkušenosti ale velí k mimořádné opatrnosti. Viděli jsme totiž v posledních letech mnoho bombastických zadržení a následně i obvinění, ale ve skutečnosti pak nejenže nenásledoval žádný trest, ale mnohé kauzy se rozplynuly v právnických vodách. Někdy musel dokonce stát zaplatit za tyto postupy některým lidem odškodnění.

Pavel Hofman

V tuto chvíli nemá žádný smysl a logiku hájit či odsuzovat Ivana Langera. Jen vyšetřování a případné soudy musí ukázat, zda se provinil, či nikoli. Ovšem jisté podezření padá na někoho jiného.

Zástupce Ištvan a policista Šlachta by se měli zodpovídat za kauzu Nagyová. Nejenom, že zničili mnoha lidem život, když nedokázali prokázat a potvrdit svá podezření a obvinění. Zásadně také zmanipulovali politickou scénu v České republice. A to už je věc, která jim skutečně nepřísluší.

Eric Drooker

Boj proti organizovanému zločinu a korupci je jistě věc ušlechtilá. Ovšem někdy se u nás k ní přistupuje stejně hystericky jako k uprchlíkům. Je u toho hodně emocí a předvádění se, ale výsledky jsou pak diametrálně odlišné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner