Chudák ministryně Schillerová a její nová hlava, reaguje na roušky Bartoš

FB AV

Vládní zmocněnec Roman Prymula, ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch | FOTO: FB AV

Dnešní oznámení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) o znovuzavedení povinného nošení roušek od 1. září vyvolalo znepokojivé reakce. Svůj nesouhlas s návratem roušek na ústa v dopravě, kadeřnictvích, restauracích a dalších vnitřních prostorech vyjádřila většina odpůrců na sociálních sítích.

V hromadné dopravě se nařízení vztahuje nejen na MHD, ale také na meziměstské vlaky a autobusy, taxislužbu nebo zájezdové autobusy. Pouze při konzumaci jídla v těchto dopravních prostředcích si lidé mohou roušku sundat.

Pavel Hofman

„Nemůže někdo panu ministrovi Adamovi Vojtěchovi dát mávátko nebo takovej ten dětskej vrtulníček, nebo já už fakt nevím. V pondělí vláda ohlásí nehledě na zavedený semafor COVID19 (většina regionů je bílá, nebo zelená) od září plošné roušky pro všechny (dnes už s ní trdluje ministr na tiskovce) mimo restaurace. Dnes na další tiskovce oznamuje povinné roušky v restauracích ‚mimo dobu konzumace‘ a třeba v kadeřnictví. Chudák ministryně Schillerová a její nová hlava. Jsem rád, že si tenhle profík a jeho crew alespoň uvědomují, že řízek přes roušku neprotlačíš. I když prezident Zeman (klobásky) a premiér Babiš (zmrzlinu) to prej dali. Je to divočina, co? Dnes řešíme tyhle jejich veletoče s Piráty na zdravotním výboru ve sněmovně. Zda to jsou jen bláboly jako od března, nebo rozhodnutí založená na datech, a zda tyto ‚kroky‘ odpovídají mantinelům, které vládě jasně stanovil v dubnu pražský městský soud,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Nad novinou se pozastavil i předseda ODS Petr Fiala. „Před 3 týdny ministr Vojtěch slavnostně představil ‚semafor‘, podle něhož prý stát bude zavádět nová opatření. Dnes, když je skoro v celé republice semafor bílý, zavádějí se roušky zase plošně, včetně restaurací a kadeřnictví. Nedává vám to smysl? Nevadí. To nikomu.“

První, ještě neúplné oznámení o rouškách komentoval v pondělí expremiér Mirek Topolánek. „Červen, opozice: Připravme se na podzim, prosím. Červen, Babiš: Plošná opatření už nikdy nebudou, nestrašte! Srpen, vládní parta: Od září roušky všude uvnitř, i na chodbách škol. Tywoe, to není vláda, to je šaškec,“ napsal.

„Předevčírem zavedena jedna opatření používání roušek. Dnes další. Co bude pozítří? Já vím, další chaos. Ale co konkrétně?“ ptá se bývalý europoslanec Pavel Telička.

Dnes se k znovuzavedení roušek vyjádřil i Miroslav Kalousek. „Vláda neumí nic jiného než plošně omezovat, vyhrožovat a drakonicky trestat (ty malé, pro velké pravidla jakoby neplatí). Jakou pokutu svým občanům zaplatí vláda sama za svoji neschopnost a chaos, kterému nás vystavuje? Vystavme jí účet u voleb,“ navrhuje předseda poslaneckého klubu TOP 09.


Počty nakažených jsou už teď vyšší než v minulých měsících a podle Vojtěcha se dá očekávat, že se začátkem nového školního roku ještě vzrostou.

Další reakce shromažďujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner