Ivan Pilip: Zeman je populista, který se 25 let snažil udržet u moci

Ivan Pilip (ČTK)

Ivan Pilip | FOTO: ČTK

Kritika na adresu Miloše Zemana se poslední dobou ozývá ze všech stran. Naposledy se nelichotivě o chování současného prezidenta vyjádřil bývalý ministr školství a financí Ivan Pilip. Podle něj je Zeman tím, jak stárne, čím dál horší a jeho špatné vlastnosti se stále více ukazují.

Současný ekonomický poradce lidovců se o Zemanovi rozhovořil ve Studiu Blesk. „Považoval jsem ho vždycky za antipól toho, co já jsem v politice prosazoval. Dnes je v něm koncentrováno to, že se snaží u moci zůstat, snaží se ji využít spíš k tomu, aby se mstil, než aby nabízel veřejnosti něco pozitivního,“ myslí si bývalý politik.

Pilip je také přesvědčen, že prezident ke svému boji proti svým ideovým oponentům použije vše, co se nabízí. „Kdybych já s ním jen nesouhlasil, tak si řeknu, že to je legitimní. Miloš Zeman je ale populista, který se celých 25 let po listopadu snažil udržet u moci. Žádný prostředek, který k tomu má použít, pro něj není dost špatný,“ komentoval Zemanovo neakceptovatelné chování Pilip.

„Jak to bývá u každého, když stárne, ty vlastnosti se jen prohlubují. Já myslím, že k horšímu, ale já jsem o Miloši Zemanovi neměl nikdy iluze,“ přiznal bývalý člen ODS nebo Unie svobody.

Svou vinu na Zemanově politickém vzestupu prý nese i Občanská demokratická strana. „Jeden z největších úderů, který dostala česká politická scéna, byla opoziční smlouva. ODS se s ním domluvila a umožnila mu v podstatě čtyři roky nerušeně vládnout. Mimochodem je to doba, kdy se stal jedním z nejbohatších Čechů pan Babiš,“ zmínil Pilip časy, ve kterých se s prezidenta a bývalého ministra financí stali „partneři“.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]