Izolovali mě na Krym kvůli Čapímu hnízdu, prohlásil znovu Babišův syn

Andrej Babiš (Evropská unie)

Andrej Babiš | FOTO: Evropská unie

Syn českého premiéra Andrej Babiš mladší znovu potvrdil, že z Česka musel zmizet kvůli kauze Čapí hnízdo. Jasně sděluje: „Nic ohledně mého zavlečení na Krym ani dalších věcí jsem si nevymyslel.“ Na postoj Andreje Babiše ml. upozornil iRozhlas, který také s premiérovým synem připravil korespondenční rozhovor.

Eric Drooker

Pro iRozhlas Babiš jr. prohlásil, že není spokojen s tím, jak skončilo policejní vyšetřování. Současně zopakoval, že musel z Česka odjet nedobrovolně, na přání svého otce, podle něhož byl „nevhodným svědkem“ kauzy Čapí hnízdo. Navíc se rozhodl nyní změnit právníky, kteří prý nehájili jeho zájmy.

Jeho aktuální slova přicházejí dva měsíce poté, co policie odložila vyšetřování okolností, za nichž se ocitl v zahraničí.

V Otevřeném dopisu dr. Höschlovi , na který redakce iRozhlasu v článku odkazuje a který byl odeslán z účtu uživatele označeného jako Bohdan Švarc se uvádí, že v případu Babiše juniora byla zneužita psychiatrie podle sovětského vzoru, což podpírají konkrétní příklady. Babiš junior následně redakci iRozhlasu poskytl rozhovor, v němž informace z dopisu potvrdil.

Mimo jiné v korespondenčním rozhovoru tvrdí, že: „Policie ČR uzavřela můj případ s tvrzením, že jsem si všechno vymyslel, což je nepřijatelné! To oni si doslova vymysleli, že jsem v lednu 2018 psal v e-mailech, že se nacházím v psychiatrické léčebně na Krymu, kam mě dal zavřít Petr Protopopov. Došli k závěru, že Protopopov byl v té době v Praze, tím pádem jsem si všechno vymyslel. Ve svých e-mailech jsem ale ve skutečnosti psal, že jsem v Krivém Rogu. Uvedl jsem svou přesnou adresu a o přítomnosti Protopopova v té době se mnou nepadlo ani slovo.“

Dále se Babišův syn vyjadřuje i k průběhu celého případu, kdy byl podle svých slov uklizen svým otcem, současným premiérem, z dosahu českých médií a policie v době, kdy se v Česku začalo řešit, jak získal miliardář Babiš dotaci na výstavbu Čapího hnízda.

Rozhodně jsem v roce 2008 nebyl nemocný. A pokud by někdo chtěl tvrdit, že jsem vůbec kdy byl, tak bych to nechal na další závěry odborníků, ke kterým věřím, že brzy dojdeme. Teď by to bylo jen mé tvrzení proti tvrzení Protopopové, případně doktora Höschla, který se nebránil dokonce veřejně v rozhovoru  porušit lékařské tajemství, když se vyjádřil v tom smyslu, že se u mne o schizofrenii skutečně jedná.

Podle Babiše juniora psychiatrička Dita Protopopová, která byla v kontaktu s Babišem seniorem, zfalšovala jeho diagnózu právě kvůli vyšetřování dotace na Čapí hnízdo. Místo toho, aby byla ohledně mého zdravotního stavu objektivní, tak zařídila mou diagnózu, aby to pomohlo otci ve věci trestního řízení. Jiné vysvětlení nemám,“ uvádí nově Babiš junior.

Dále pak v rozhovoru tvrdí: „Můžu potvrdit, že otec chtěl, abych zmizel z České republiky. To mi on sám řekl v budově hnutí ANO, ale jen mezi čtyřma očima.“

Podle premiérova syna na něj byl nasazen manžel Dity Protopopové, který ho měl v cizině hlídat a kterého se mladý Babiš bál. Protopopov mi vyhrožoval, že budu navěky zavřený a že se o to postará i můj otec.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]