Já jsem nekonfliktní, ne jako Zeman, vyprávěl Babiš svému šéfredaktorovi. Došlo i na další lži

Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Petr Kupec)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Petr Kupec

Andrej Babiš opět ukázal, jak dobrým nápadem bylo, když si na začátku svého politického působení pořídil vydavatelství Mafra. Díky tomu mohl v pořadu svého média opět šířit demagogii, výmysly a prokazatelné lži. Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl mu jen nadhazoval témata a premiér smečoval.

Jestli má ministerský předseda něco skutečně rád, tak jsou to nekritická média, která mu dají prostor se pochválit, postěžovat si a naházet špínu na jeho politické oponenty. Poté, co ze seznamu oblíbenců zmizel Jaromír Soukup, zůstal jako nejservilnější novinář šéf Mladé fronty DNES.

Karel Kaufner s Andrejem Babišem ml. (Karel Kaufner / použito se souhlasem autora)

Právě on si premiéra pozval do pořadu Rozstřel na iDnes.cz, kde mu daroval dostatek času na to, aby udělal pořádné promo své vlády, která je podle toho, jak Babiš hovoří, bezchybná. Šéf hnutí ANO také stihl vystřídat obě své polohy, tedy tu mesiášskou i tu mučednickou.

Hned poté, co se pochlubil tím, že kolem jeho místa při jednání Evropské unie chodí “Angela za Macronem” a “tam se dělá ta velká politika”, ne jak se prý snaží Piráti, kteří tím oslabují pozici České republiky v EU, přišlo naříkání. Pochopitelně opět na adresu opozice, konkrétně na dvě koalice, které se ve volbách budou snažit o změnu poměrů v naší zemi.

Podle Babiše chodí “lidé od Gazdíka” provokovat na mítinky hnutí ANO, někdy prý chtějí fackovat občany, kteří si přišli pro premiérův podpis do knížky. Přestože to nijak nemůže majitel politické divize koncernu Agrofert dokázat, zopakoval to už tolikrát, že tomu už začalo mnoho lidí věřit.

Tyto útoky na zástupce hnutí STAN dokazují, že si Babišovi marketéři uvědomili, že pokud chce jejich zaměstnavatel zdecimovat koalici Pirátů a Starostů ještě víc, než se mu to podařilo doteď, musí cílit jinak. Lépe řečeno, jinam. Piráti už totiž dostali svůj díl a nyní je to především hnutí pod vedením Víta Rakušana, kdo drží dobrý výsledek koalice v předvolebních průzkumech.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Současně ovšem Babiš začal útočit i na SPOLU. Jakkoliv se totiž zdálo, že se druhé demokratické koalice tolik nebojí, blížící se volby změnily situaci. Proto v Rozstřelu předseda vlády bědoval, že jeho hnutí byl ukraden vizuál předvolební kampaně a její hesla zneužita. Tím narážel na billboardy SPOLU, které jasně varují, komu voliči svěří vládu nad zemí, pokud se vyberou hnutí ANO.

Jedním dechem ovšem Babiš dodal, že není konfliktní, v čemž se liší od prezidenta Miloše Zemana. Premiér by prý rád vedl klidný a slušný boj, ne takový, jaký tady sledujeme v současných týdnech. Jaksi ovšem zapomněl na to, že to byl právě on, kdo na naši politickou scénu přinesl hysterické výlevy, vyhrožování, zastrašování a nekonečné lhaní. 

Média, která patří do svěřenského fondu předsedy vlády, tedy ta, která Babiš zcela evidentně ovládá, budou nepochybně velkou zbraní před blížícími se volbami. Jak, sám premiér připomněl, budou to jeho poslední. Proto se musíme připravit na to, že to, co se v MF DNES, Lidových novinách a dalších médiích, spadajících pod vydavatelství Mafra, objeví, nebude nic pěkného a v novodobých dějinách naší země to nebude mít obdoby.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články