Jack Sparrow se vrací, proti bandě pirátských duchů mu pomáhá astronomka

Jack Sparrow, ilustrační foto (Wikimedia Commons)

Jack Sparrow, ilustrační foto | FOTO: Wikimedia Commons

Do českých kin se stejně jako do kinosálů na celém světě včera vrátil věčně podroušený pirát s uhrančivým pohledem Johny Depp alias Jack Sparrow. Pátý díl příběhu, který diváci sledují od roku 2003, se jmenuje Salazarova pomsta. Jackovi v něm usiluje o život kromě pozemské moci tlupa pirátských duchů, pomáhají mu ale chytrá a krásná astronomka a mladičký námořník.

Série snímků, na níž pracovalo několik režisérů, celkovým rozpočtem překročila miliardu dolarů, přitom jen druhý díl měl více než miliardové tržby. Pro pátý díl producent Jeff Nathanson oslovil norský režijní tým Joachima Ronninga a Espena Sandberga. Jsou známí příběhem o objevování oceánů s názvem Kon-Tiki, který byl navržen na Oscara. Natočili i výpravný seriál Marco Polo pro společnost Netflix.

Šance podílet se na Pirátech z Karibiku byla pro režijní dvojici ztělesněním jejich snů. „Na amerických filmech jsme měli vždycky rádi tu kombinaci dobrodružství, akce a komedie,“ uvedl Sandberg. Pro Ronninga je série připomínkou filmů, které ho jako kluka inspirovaly stát se režisérem.

Akce i legrace je ve filmu od začátku plno, první bitva začíná 15 minut po začátku. V české distribuci se na něj bude možné dívat ve 3D formátu, ve kterém si oceán, proudy vody, obrovské lodě, davové scény a rychlé střihy vychutnají fanoušci filmu ještě více. V nabídce jsou i projekce v klasickém formátu a obě podoby filmu jsou buď v původním znění, nebo s českých dabingem. V něm Johnymu Deepovi, který ztvárňuje kapitána Sparrowa s lahví rumu vždycky v ruce, propůjčil hlas Saša Rašilov. Pátý díl má skoro o hodinu méně než ty nejdelší, trvá 129 minut.

Salazarova pomsta pravděpodobně zaútočí na první příčky návštěvnosti českých kin. První díl s podtitulem Prokletí Černé perly zhlédlo v roce 2003 v českých kinech 350.000 diváků. Dvojka s podtitulem Truhla mrtvého muže do českých kin přilákala 580.000 lidí a trojka Na konci světa pobavila o rok později 440.000 diváků. Čtvrtý díl Na vlnách podivna byl prvním, který byl natočen v digitální 3D technologii.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články