Jagger zveřejnil písně o zklamání ze současného politického dění

Mick Jagger na internetu zveřejnil nové skladby, bál se, že než by vyšlo celé album, ztratily by svou naléhavost a aktuálnost. V písních totiž vyjadřuje zklamání ze současného politického dění ve světě. Skladby Gotta Get a Grip (Musíš se vzpamatovat) a England Lost (Prohra Anglie) považuje zpěvák za audiovizuální projekt. „Máme očividně spoustu problémů. Jsem tedy politický optimista? Ne,“ konstatoval.

Skladba England Lost charakterizuje jako bluesový breakbeat, Jagger v ní přirovnává „složitou situaci v naší historii“ ke zklamání po prohraném fotbalovém zápase. „Vyprávím o zmatení, o pocitu nebezpečí. Samozřejmě je v tom i humor, protože já nemám rád, když se věci berou moc vážně,“ cituje magazín Jaggera, podle kterého je jeho skladba také „plná nejistoty, kde jsme se to jako Angličané ocitli“.

„Šel jsem se podívat po Anglii, ale nebyla tam. Asi ztrácím představivost, z řečí o imigraci jsem už unavený, prostě nemůžeš dovnitř a nemůžeš ven, to je, oč tu běží,“ zpívá Jagger v písničce. V klipu hraje roli typického, dobře oblečeného gentlemana herec Luke Evans.

V „americké“ skladbě Gotta Get a Grip Jagger zpívá o politické kultuře klaunů a idiotů, kteří šíří fake news a podílejí se na všemožných podvodech. V temném posttrumpovském klipu, ve kterém si hlavní roli dívky v klubu zahrála herečka Jemima Kirkeová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com