Jágr a spol. brání papaláše Hniličku. Logicky, jde o velké peníze

Jaromír Jágr patří k Babišovým podporovatelům (ČTK)

Jaromír Jágr patří k Babišovým podporovatelům | FOTO: ČTK

Jaromír Jágr, Barbora Špotáková, ale třeba i šéfové některých velkých sportovních svazů se postavili za Milana Hniličku, který se navzdory vládním opatřením zúčastnil večírku teplického kmotra Petra Bendy. Spolu s ním tam byl i Jiří Paroubek nebo Jiří Šlégr. Že je podivné, když se někdo v krizi, jakou Česko prožívá, zastává veřejného funkcionáře? Není. Jde totiž o velké peníze.

Národní sportovní agentura je organizace, přes kterou se přelévají stovky milionů korun. „Ze strany Milana Hniličky jde určitě o závažné pochybení, za které musí nést následky. Plně proto respektujeme názor premiéra České republiky o vyvození politické odpovědnosti. Milan Hnilička však v uplynulém období v čele Národní sportovní agentury vykonal spoustu práce a v celém sportovním prostředí si získal respekt a autoritu,“ stojí v prohlášení, po nímž je podepsaný i zmiňovaný Jágr.

To je opravdu roztomilé. Hnilička totiž svazům i sportovcům zajišťuje peníze, před několika dny dokonce lobboval za to, aby bylo přednostně naočkováno vakcínou proti koronaviru šest tisíc sportovců. Ještě do včerejška šlo o oblíbence premiéra Andreje Babiše, kterého mj. rád podporuje i Jágr, a takový člověk na takhle vlivném místě se samozřejmě všem velice hodí.

Místo toho, aby sportovci bojovali za to, aby politici šli ve složité době příkladem, opět se díváme na schvalování papalášského chování. Lidé umírají, tisíce a tisíce občanů dennodenně přicházejí o peníze ve svých zavřených provozovnách, a Jágr s kolegy pláče nad tím, jaký respekt a autoritu má jeho bývalý hokejový kolega.

Naštěstí ne každý má tento názor, řada sportovců se naopak ke Hniličkovi stavěla velmi kriticky. Jenže lidé naladění jako Jaromír Jágr, tedy spojenci těch, kteří jsou u moci, proti podobnému chování jistě bojovat nebudou. Proč taky, z dodržování pravidel výhody neplynou. Zato z přátel na vysokých postech ano.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]