Jágr končí na Floridě. Co takhle Pražský hrad?

Jaromír Jágr (ČTK)

Jaromír Jágr | FOTO: ČTK

Vedení týmu NHL Florida Panthers oznámilo, že už se službami Jaromíra Jágra nepočítá. Český hokejista v současnosti čeká na nabídku z jiného zámořského týmu. Pokud by nepřišla, Jaromír Jágr by byl bez nadsázky ideálním kandidátem na funkci prezidenta. Pro většinu Čechů je národní modlou a je mezinárodně uznávaný. A nulové politické zkušenosti? Donald Trump je také neměl, přesto je dnes nejmocnějším mužem světa.

Jágr by se ani nemusel namáhat s předvolební kampaní. V současné době má mnoho lidí politiků plné zuby a momentální favorité volby rovněž nejsou, s výjimkou současného prezidenta, politici. V každém případě by hokejista úřad zvládal lépe než Miloš Zeman. To zase tak těžké není. Největším problémem tak zůstává fakt, že by Jágr o prezidentskou funkci pravděpodobně těžko stál.

Hokejové legendě je už 45 let. Při vší úctě k fenomenální kariéře českého hokejisty, hokej v NHL jde dnes jiným směrem. Většina týmů sází na dravé mládí a rychlost. Um a nezdolnou vůli druhému nejproduktivnějšímu hokejistovi ligy nelze upřít, ale rychlostí už zkrátka neoplývá. Je tak stále méně pravděpodobné, že mu některý z týmů NHL nabídne vůdčí úlohu a solidní gáži. A je otázkou, zda Jágr přistoupí na menší vytížení i plat.

Pokud se tak přece jen stane, nejpravděpodobněji Jágr dostane nabídku z týmu z nižších pater ligy. Nebo z města, kde hokej tolik netáhne a jedna z největších legend stoleté historie soutěže by byla velkým lákadlem. Tohle dokonale zafungovalo na Floridě.

Přímo by se nabízelo Jágrovo angažmá v nově vzniklém týmu z Las Vegas, který vede Jágrův oblíbený kouč Gerard Gallant. S Kanaďanem se Jágr potkal na Floridě a spojení fungovalo. Jenže generálním manažerem týmu Vegas Golden Knights je George McPhee, s kterým Jágr nemá právě přátelské vztahy. Důvodem je vzájemné působení ve Washingtonu, kde český hokejista nenaplnil velká očekávání a McPhee jej po dvou a půl letech vyměnil do New York Rangers.

Dalšími možnostmi jsou Rusko a návrat do Kladna. Klub z druhé nejvyšší české soutěže Jágr vlastní. Už teď by Jágr byl hrajícím majitelem. Proč by k tomu nemohl být hrajícím prezidentem? Jen by jako hlava státu nejezdil do Hoštic, ale třeba do Českých Budějovic.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner