Jágr poprvé odmítl pomoci Babišovi. Co se děje s věrným podporovatelem premiéra?

Jaromír Jágr podpořil Babiše v roce 2013 (ČTK)

Jaromír Jágr podpořil Babiše v roce 2013 | FOTO: ČTK

Vždy, když Andrej Babiš potřeboval mediálně pomoci, měl v rukávu jeden trumf. Jaromíra Jágra. Slavný hokejista neváhal agrobarona podporovat již v době, kdy se do velké politiky teprve chystal, vydrželo mu to i v časech, kdy byl Babiš ministrem financí, změna nepřišla ani s politikovým povýšením na premiéra. Nyní se však slavná osmašedesátka otočila k majiteli hnutí ANO zády. Údajně kvůli odlišnému přístupu k očkování.

Jágr podle informací serveru iRozhlas.cz nehodlá podpořit vládní kampaň na očkování, protože sám si vakcínu píchnout nenechá. Tvrdí, že má dostatek protilátek, což podle hokejisty patrně funguje stejně jako očkování, které tedy není potřeba. Že tomu tak není, ví každý, kdo se problému covidu alespoň trochu věnuje, ale nechme sportovci jeho názor.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Pokud se tedy skutečně jedná o Jágrovo přesvědčení a nejde pouze o výmluvu, proč se tentokrát nepostavit vedle Babiše v předvolební kampani. Přesvědčování lidí k vakcinaci totiž nepochybně ke kampani hnutí ANO patří. Po tragickém nezvládnutí pandemie vláda a především její předseda potřebují ukázat, že se něco podařilo, a zvládnuté očkování je to jediné, co si nyní může Babiš drze připsat na svůj účet. Přestože tomu tak není, někteří lidé stále žijí v představě, že vše běží jako na drátkách a zásluhu na tom má premiér.

Vláda, tedy Babiš, se nyní pustili do kampaně, která má přimět především mladší občany, aby se nechali očkovat a tím pomohli „udělat za koronavirem tečku“. Problém je v tom, že se nějak nedaří pro spolupráci na osvětové kampani nadchnout známá a populární jména, na která veřejnost slyší. Někdo nechce podporovat vládu, jiné osobnosti mají problém přímo s Babišem. To vše měl změnit právě Jaromír Jágr.

Jemu totiž kvůli jeho neoddiskutovatelnému přínosu k renomé Česke republiky odpustí mnozí cokoliv. I to, že letí do Číny s prezidentem Zemanem a zapomene tak, proč celou kariéru na dresu nosí číslici „68“. Navíc jeho propojení s Babišem není žádným tajemstvím, takže by se veřejnost ani nepodivovala, že právě on je vládní tváří očkování. To se ovšem nestane. Hokejista nechce.

Je to však skutečně proto, že Jágrovi přijde nepatřičné propagovat něco, s čím není úplně ztotožněn? To bychom si nesměli vzpomenout například na jeho roli v reklamě na mobilní telefony Huawei, přestože sám hokejista používá iPhone. Půjde spíš o to, že Andrej Babiš nebude v letošních volbách tím nejžhavějším zbožím a už není úplně v kurzu mu pomáhat za každou cenu. Nebo že by si Jágr vzpomněl, že před lety byl ještě velkým fanouškem ODS, a rozhodl se vrátit mezi její voliče? Těžko říct, ale jedno je jasné. Žolíka z Kladna už nebude moci Babiš vytasit pokaždé, kdy se mu zachce.